Eric Bailly, Alexandre Lacazette
Eric Bailly (Manchester United) hlavičkuje loptu pred, Alexandrom Lacazettom z Arsenalu počas zápasu 15. kola Premier League, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. Londýn, 5. december 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United remizovali v stredajšom zápase 15. kola najvyššej anglickej súťaže s Arsenalom 2:2. Hostia sa síce dvakrát dostali do vedenia, ale „červení diabli“ zakaždým dokázali vyrovnať.

Chelsea prehrala

V druhom prípade sa im to dokonca zásluhou Jesseho Lingarda podarilo za necelú minútu. Manchester United štyrikrát po sebe nevyhral, no zároveň platí, že na štadióne Old Trafford naposledy prehral s „kanoniermi“ ligové stretnutie v septembri 2006.

Z ostatných stredajších zápasov zaujala najmä výhra Wolverhamptonu nad FC Chelsea 2:1. Zverenci Nuna Espírita Santa otočili nepriaznivý stav v priebehu štyroch minút a troch bodov sa dočkali po šiestich stretnutiach. Naopak, „The Blues“ prehrali druhý zápas vonku v sérii a na vedúci Manchester City strácajú už desať bodov.

Liverpool otočil zápas

O ďalšie prekvapenie sa takmer postaralo Burnley, ktoré v 54. min viedlo gólom Jacka Corka nad FC Liverpool 1:0. Druhý tím tabuľky však v záverečnej polhodine dokázal stretnutie zvrátiť tromi gólmi.

Najskôr vyrovnal James Milner, po nacvičenom signále priameho kopu poslal hostí do vedenia Roberto Firmino a v nadstavenom čase uzavrel „gólový film“ duelu Švajčiar Xherdan Shaqiri.

Futbalisti Newcastle United remizovali v Liverpoole s miestnym Evertonom 1:1. Brankár slovenskej reprezentácie Martin Dúbravka odchytal v drese „strák“ celé stretnutie.