Arsenal
Zľava: hráč Arsenalu Alexis Sanchez počas zápasu proti AS Monaco, v ktorom prehrali 1:3. Foto: SITA/AP

LONDÝN 25. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti AS Monaco zvíťazili v stredajšom prvom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a pred odvetným duelom figuruje vo výhodnejšej pozícii. Domáci „kanonieri“ vstúpili do súboja aktívne, ale z úvodného náporu nevyťažili presný zásah.

Skóre súboja otvoril v 38. minúte hosťujúci Kondogbia – ďalekonosnú strelu stredopoliara AS Monaco tečoval stopér Arsenalu Mertesacker a zmiatol brankára Ospinu. Osem minút po zmene strán pridal druhý gól hostí Berbatov, ktorý zakončil rýchly protiútok.

Arsenal nevyužil viacero príležitostí

Londýnčania nevyužili viacero sľubných príležitostí na skorigovanie stavu – v 57. minúte Giroud prekopol odkrytú svätyňu hostí, o sedem minút neskôr Welbeck mieril do opustenej bránky, ale trafil padajúceho spoluhráča Walcotta.

Zverenci trénera Arséna Wengera sa dočkali gólu až v nadstavenom čase druhého dejstva, gólmana AS Subašiča prekonal technickou strelou striedajúci Oxlade-Chamberlain. Posledné slovo však patrilo tímu francúzskej Ligue 1, Ferreira-Carrasco premenil svoj nájazd na Ospinu krížnym pokusom medzi tri žrde. Odvetný súboj na štadióne AS Monaco je na programe v utorok 17. marca.

Leverkusen pred vlastnými fanúšikmi neinkasoval

Futbalisti nemeckého Bayeru Leverkusen uspeli na domácej pôde zvíťazili nad hráčmi španielskeho Atlética Madrid najtesnejším výsledkom 1:0. O jediný gól zápasu sa na štadióne „farmaceutov“ postaral v 57. minúte Hakan Calhanoglu. Hostia dohrávali stretnutie bez vylúčeného Tiaga Mendesa, ktorý inkasoval v 77. min od českého rozhodcu Královca druhú žltú a následne červenú kartu.

Pred odvetným duelom v Madride, ktorý sa uskutoční v utorok 17. marca, je Leverkusen vo výhode aj preto, že pred vlastnými fanúšikmi neinkasoval – ak na pôde Atlética skóruje aspoň raz, mužstvo kapitána Gabiho bude musieť prekonať obranu Bayeru najmenej trikrát.

Konečný výsledok stredajšieho prvého osemfinálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2014/2015:
Arsenal Londýn (Angl.) – AS Monaco (Fr.) 1:3 (0:1)

Góly: 90.+ Oxlade-Chamberlain – 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90.+ Ferreira-Carrasco, ŽK: 42. Coquelin, 74. Bellerín, 87. Özil – 45. Elderson Echiéjilé, 90.+ Joao Moutinho, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Arsenal: Ospina – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Santi Cazorla (82. Rosický) – Alexis Sánchez, Özil, Welbeck – Giroud (60. Walcott)

Monako: Subašič – A. Touré, Wallace, Abdennour, Elderson Echiéjilé – Dirar (82. Kurzawa), Kondogbia, Fabinho, Joao Moutinho, Martial (84. Bernardo Silva) – Berbatov (76. Ferreira-Carrasco)

Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:0 (0:0)

Gól: 57. Hakan Calhanoglu, ŽK: 36. K. Papadopoulos, 58. Wendell, 62. L. Bender, 88. G. Castro, 89. Kiessling – 22. Tiago Mendes, 60. D. Godín, 89. F. Torres, 90.+ J. Gámez, ČK: 77. Tiago Mendes po druhej ŽK, rozhodoval: Královec (ČR)

Leverkusen: Leno – Hilbert, K. Papadopoulos, Spahič, Wendell – G. Castro, L. Bender (68. Rolfes) – Bellarabi, Hakan Calhanoglu (87. Brandt), Son Heung-Min – Drmič (80. Kiessling)

Atlético: Moyá – Juanfran, Miranda, D. Godín, Siqueira (38. J. Gámez) – Arda Turan (64. F. Torres), Gabi, Tiago Mendes, Ňíguez (42. Raúl García) – Griezmann – Mandžukič