Atletico madrid
Hráči víťazného tímu španielskej Primera División Atlética Madrid vyhadzujú do vzduchu trénera Diega Simeona. Barcelona, Španielsko, 17. mája 2014. Foto: SITA/AP Manu Fernandez

MADRID 17. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti Atlética Madrid sa po osemnástich rokoch stali majstrami Španielska. Veľká radosť v tábore „bielo-červených“ vypukla po sobotňajšej remíze 1:1 v Barcelone. Domáci FC sa mohol radovať z obhajoby titulu v prípade akejkoľvek výhry, po prvom polčase tak aj bolo vďaka exportnej trefe Alexisa Sáncheza, ktorý trafil z uhla presne pod brvno. V druhej časti hry však zabezpečila Atléticu primát štandardná situácia po rohovom kope a presná hlavička Diega Godína.

Obrazom: Atlético Madrid má titul, Barcelonu zneškodnil remízou

Atlético si na titul počkalo

Atlético je prvým klubom od triumfu Valencie v roku 2004, ktorý narušil víťazné ťaženie FC Barcelona alebo Realu Madrid. Záver sezóny však nového španielskeho majstra nezastihol v optimálnej pohode. Prehra v Levante a domáca remíza s Málagou vrátila do hry Barcelonu, ktorej hráči už neverili v zisk piatej trofeje za ostatných šesť sezón.

Katalánci pritom madridského rivala doma vždy zdolali od roku 2007, ale tentoraz sa im to nepodarilo. „Počas celého roka sa snažíme dokázať aj iným klubom, že keď sa chce, dá sa súperiť s najlepšími. Začali sme na tom pracovať už v minulej sezóne a teraz sa naša snaha stala úspešnou. Som hrdý na tento tím. Ťaháme za jeden povraz a tento úspech si zaslúžime,“ povedal po zisku 10. titulu Atlética jeho tréner Diego Simeone.

Madridský klub sa vyrovnal aj s nepríjemnými zásahmi v zostave. Po trinástich minútach hry sa mu zranil najlepší strelec Diego Costa, ktorý dal v tejto sezóne 27 gólov. Pri pokuse o šprint sa zvalil na trávnik. O ďalších deväť minút odstúpil aj tvorca hry Arda Turan. Na Atlético čaká o týždeň finále Ligy majstrov v Lisabone s Realom Madrid a účasť oboch je vážne ohrozená.

Tréner Barcelony po prehre končí

Vypredaný Camp Nou v závere uznanlivo aplaudoval novým majstrom. „Je to smutný koniec sezóny, v ktorej sme mali šancu až do konca. Musíme zablahoželať Atléticu, sú to skutoční majstri. Zlyhali sme ako skupina. Atlético bolo lepšie a má titul. Je to na dlhšiu diskusiu, prečo sme dnes zlyhali,“ uviedol po stretnutí Andrés Iniesta.

Súboj bol posledným pre trénera Barcelony Gerarda Martina, ktorý rezignoval na svoju funkciu. Vo veľkoklube príde po tomto ročníku k veľkej obmene, ktorá definitívne ukončí najúspešnejšie obdobie v 115-ročnej histórii. „Jedna éra sa skončila, či sa nám to páči alebo nie. Čelíme prebudovaniu, je to nutné. Tím sa chce opäť vrátiť na výslnie,“ priznal obranca FC Barcelona Javier Mascherano.