Messi
Argentínčan Lionel Messi z FC Barcelona (vpredu). Foto: SITA/AP

MADRID 28. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na ihrisku Almeríe 2:0 (1:0).

Ich historicky najlepší vstup do sezóny v Primera División, keď vyhrali všetkých sedem doterajších zápasov a sú na čele tabuľky so skóre 24:5, však kazí zranenie najväčšej hviezdy Lionela Messiho.

Argentínsky útočník potešil katalánskych priaznivcov svojím kúskom v 21. min, keď otvoril skóre duelu, ale už o šesť minút ho museli vystriedať pre problémy so zadným stehenným svalom.

Jeho štart v utorkovom zápase Ligy majstrov proti Celticu je otázny. Messi sa v nedeľu podrobí vyšetreniam, ktoré dajú odpoveď na závažnosť zranenia.

Mestské derby medzi Realom Madrid a Atléticom Madrid prinieslo prekvapenie. Atlético vyhrávalo už od 11. minúty. Hrdinom zápasu a zároveň strelcom jediného gólu sa stal Diego Costa. „Biely balet“ tak prehral na svojej pôde s Atléticom po 14 rokoch.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Almería – FC Barcelona 0:2 (0:1)

Góly: 21. L. Messi, 56. Adriano Correia

Valencia – Rayo Vallecano 1:0 (1:0)

Gól: 37. Jonas

Real Madrid – Atlético Madrid 0:1 (0:1)

Gól: 11. D. Costa

San Sebastián – FC Sevilla 1:1 (0:1)

Góly: 66. Griezmann – 18. Samperio, ČK: 86. Cala (Sevilla)