Soccer Confed Cup Australia Germany
Austrálsky Tomas Rogic a Joshua Kimmich počas zápasu. Foto: SITA/AP

SOČI 19. júna (WebNoviny.sk) – Futbaloví reprezentanti Nemecka v pondelok v Soči zvíťazili nad Austrálčanmi tesne 3:2 (2:1) v základnej B-skupine Pohára konfederácií FIFA 2017 v Rusku.

Pri oboch góloch Austrálčanov sa príliš nevyznamenal brankár Nemcov Bernd Leno z Bayeru Leverkusen. V hľadisku zívalo prázdnotou približne 20 000 miest, referuje The Associated Press.

Favorita poslal do vedenia Lars Stindl už v 5. min, v 41. min na to za „protinožcov“ odpovedal Tom Rogic, ale ešte do polčasovej prestávky znova zabezpečil Nemecku vedenie Julian Draxler, a to z pokutového kopu.

Keď v 48. min upravil na 3:1 Leon Goretzka, zdalo sa, že úradujúci majstri sveta definitívne preberajú taktovku. V 56. min však znížil Tomi Juric a zverenci Joachima Löwa sa ešte báli o výsledok. Napokon odolali.

Už v nedeľu v Moskve si v rovnakej skupine Čile poradilo s Kamerunom 2:0. „Samozrejme, že v ďalších zápasoch musíme predviesť zlepšenie. Aj to zvládneme,“ vyhlásil stredopoliar Paríža St. Germain Draxler. Nemci mali v základe iba dvoch účastníkov MS 2014 v Brazílii.

Najlepšie dva tímy v tabuľkovom poradí každej z dvoch skupín postúpia do semifinálových bojov, kde sa stretnú systémom „na kríž“. Víťazi postúpia do finále, zdolaní semifinalisti nastúpia v zápase o tretie miesto.

POHÁR KONFEDERÁCIÍ FIFA

B-SKUPINA

SOČI
Austrália – Nemecko 2:3 (1:2)
Góly: 41. Rogic, 56. Juric – 5. Stindl, 44. Draxler (z 11 m), 48. Goretzka, rozhodoval: Geiger (USA)