Naomi Osaková
Japonská tenistka Naomi Osaková. Foto: archívne, SITA/AP

PARÍŽ 30. mája (WebNoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková nasadená ako prvá postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Druhá vzájomná výhra

Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolala líderka singlového poradia WTA Osaková bývalú svetovú jednotku Viktoriu Azarenkovú po náročnom boji 4:6, 7:5, 6:3.

Nad skúsenejšou súperkou zvíťazila japonská tenistka už druhýkrát, prehrala s ňou zatiaľ iba raz. V 3. kole ju čaká víťazka duelu Kateřina Siniaková (ČR) – Maria Sakkariová (Gréc.-29).

Aktuálna šampiónka US Open a Australian Open Osaková mala rovnako ako v úvodnom stretnutí na turnaji vlažný vstup do zápasu, keď dovolila Azarenkovej ujať sa vedenia 4:0. Japonka následne spresnila svoju hru, no nedokázala už zabrániť súperke v zisku prvého setu v pomere 6:4.

Vynútila si tretí set

V druhom dejstve viedla Bieloruska už 4:2, Osaková znovu prepla na vyšší prevodový stupeň. Za stavu 6:5 vo svoj prospech premenila na príjme štyri setbal a vynútila si rozhodujúci tretí set.

V ňom Japonka rýchlo utiekla súperke na 5:1, v siedmom geme nepremenila pri svojom servise mečbal. Ďalšou možnosťou na ukončenie duelu už v deviatom geme Osaková nepohŕdla a tešila sa z cenného víťazstva.