Naomi Osaková
1
30. 05. 2019 14:57 TenisFrancúzskoTenis z lokality Francúzsko od Webnoviny.skSITA Diskusia

PARÍŽ 30. mája (WebNoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková nasadená ako prvá postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Druhá vzájomná výhra

Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolala líderka singlového poradia WTA Osaková bývalú svetovú jednotku Viktoriu Azarenkovú po náročnom boji 4:6, 7:5, 6:3.

Nad skúsenejšou súperkou zvíťazila japonská tenistka už druhýkrát, prehrala s ňou zatiaľ iba raz. V 3. kole ju čaká víťazka duelu Kateřina Siniaková (ČR) – Maria Sakkariová (Gréc.-29).

Aktuálna šampiónka US Open a Australian Open Osaková mala rovnako ako v úvodnom stretnutí na turnaji vlažný vstup do zápasu, keď dovolila Azarenkovej ujať sa vedenia 4:0. Japonka následne spresnila svoju hru, no nedokázala už zabrániť súperke v zisku prvého setu v pomere 6:4.

Vynútila si tretí set

V druhom dejstve viedla Bieloruska už 4:2, Osaková znovu prepla na vyšší prevodový stupeň. Za stavu 6:5 vo svoj prospech premenila na príjme štyri setbal a vynútila si rozhodujúci tretí set.

V ňom Japonka rýchlo utiekla súperke na 5:1, v siedmom geme nepremenila pri svojom servise mečbal. Ďalšou možnosťou na ukončenie duelu už v deviatom geme Osaková nepohŕdla a tešila sa z cenného víťazstva.

Roland Garros – dvojhra žien – 2. kolo

Naomi Osaková (Jap.-1) – Viktoria Azarenková (Biel.) 4:6, 7:5, 6:3

K téme

Cibulková aj Kužmová vo svetovom rebríčku klesli, Plíšková si po triumfe v Ríme polepšila Cibulková ešte stále nenašla recept na Osakovú, v Ríme končí v druhom kole

V prípade vraždy novinára Kuciaka sa procesné strany oboznamujú s vyšetrovacím spisom Video: Tackal sa pri čiare a po spadnutí vstal na tretí pokus, rozhodca Milan sa vyfarbil Mám pocit, že na Slovensku chýba nadšenie niečo budovať, vyhlásil Danko Čo sa tým zmení, ak sa po štvrtý raz stanem majstrom sveta, pýtal sa Peter Sagan Košická župa ponúkla odkúpenie oceliarne U. S. Steel za jedno euro, Žigovo ministerstvo sa rozohnilo Brexit bez dohody spôsobí nenapraviteľné a vážne škody, varujú európske združenia výrobcov áut