Viktoria Azarenková, Serena Williamsová
Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková a Američanka Serena Williamsová po finálovom zápase na turnaji v Indian Wells, v ktorom svetová jednotka za 90 minút prehrala dvakrát 4:6. Indian Wells, 20. marec 2016. Foto: SITA/AP

INDIAN WELLS 20. marca (WebNoviny.sk) – Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková nasadená ako trinásta získala titul vo dvojhre na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells. Miestna šampiónka z roku 2012 Azarenková zvíťazila v nedeľňajšom finále nad svetovou jednotkou Američankou Serenou Williamsovou za 90 minút 6:4, 6:4.

Víťazka z Indian Wells z rokov 1999 a 2001 S. Williamsová hneď na úvod stratila svoje podanie a tento brejk rozhodol o úspechu Azarenkovej v prvom sete. V druhom dejstve viedla 26-ročná rodáčka z Minska 4:0 aj 5:1, mladšia z tenisového sesterského dua Williamsových ešte znížila na 4:5 a následne v desiatej hre bola dva razy jeden fiftín od vyrovnania skóre, nepremenila však príležitosti a Azarenková zužitkovala prvý mečbal.

Dvojhra – finále:

Viktoria Azarenková (Biel.-13) – Serena Williamsová (USA-1) 6:4, 6:4 za 90 minút