Messi
Barcelona zvíťazila nad saudskoarabským tímom Al Ahli Džidda 5:3. Foto: SITA/AP

DAUHA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Úradujúci španielsky futbalový šampión FC Barcelona zvíťazil v utorňajšom priateľskom zápase so saudskoarabským tímom Al Ahli Džidda 5:3.

Fanúšikom na štadióne v Katare sa hneď v úvode stretnutia predviedlo útočné trio MSN, Luis Suárez, Lionel Messi a Neymar skórovali postupne v rozpätí deviatich minút. V druhom polčase poistili vedenie „blaugranas“ Paco Alcácer a Rafinha, hráčom Al Ahli sa podarilo streliť tri góly.

Priateľský duel bol súčasťou sponzorskej dohody s katarskou leteckou spoločnosťou Qatar Airways, s ktorou FC Barcelona spolupracoval od roku 2013.

Od budúcej sezóny budú Katalánci nosiť na dresoch logo nového sponzora, ktorým je japonská firma Rakuten. FC Barcelona získa vďaka novej zmluve 55 miliónov eur ročne, v prípade triumfu v najvyššej domácej súťaži či Lige majstrov bude mať nárok na ďalšie bonusy.

Al Ahli Džidda (Saud. Arábia) – FC Barcelona (Šp.) 3:5 (0:3)