Lionel Messi
Hviezdny Lionel Messi strieľa jeden zo svojich troch gólov do siete Vallecana počas nedeľňajšieho zápasu 26. kola Primera División, v ktorom Barcelona zvíťazila hladko 6:1. Barcelona, 8. marec 2015. Foto: SITA/AP

BARCELONA 8. marca (WEBNOVINY) – Hráči FC Barcelona deklasovali v nedeľňajšom zápase 26. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže tím Rayo Vallecano 6:1 a dostali sa na čelo tabuľky Primera División 2014/2015 s jednobodovým náskokom pred Realom Madrid.

Ostatné výsledky zápasov 26. kola Primera División:

Na Nou Campe sa v nedeľu popoludní zaskvel argentínsky klenot katalánskeho klubu Lionel Messi, ktorý v druhom polčase za trinásť minút zaznamenal hetrik. Prvý gól stretnutia i strelecký účet duelu mal na „svedomí“ uruguajský útočník Luis Suárez, na 2:0 pre „Barcu“ zvýšil v 49. minúte stopér Gerard Piqué. Hostia sa k slovu dostali až za nepriaznivého stavu 0:5: v 81. minúte premenil pokutový kop Bueno. V hľadisku bolo prítomných 87 151 divákov, ktorí videli okrem siedmich gólov aj dve červené karty – tie videli domáci Dani Alves a hosťujúci Tito.

FC Barcelona má na čele domácej ligovej súťaže 62 bodov a okrem jednobodového náskoku pred tradičným rivalom Realom Madrid (podľahol v sobotu na trávniku Athletica Bilbao 0:1, pozn.) už aj viac strelených gólov ako „biely balet“ (76, resp. 75).

Výsledky nedeľňajších stretnutí 26. kola Primera División:
FC Barcelona – Rayo Vallecano 6:1 (1:0)

Góly: 56., 63. a 68. Messi (prvý z pok. kopu), 5. a 90.+ L. Suárez, 49. Piqué – 81. Bueno (z pok. kopu), ČK: 80. Dani Alves – 54. Tito po 2. ŽK

Real Sociedad San Sebastián – Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 38. Canales

Villarreal – Celta Vigo 4:1 (2:0)

Góly: 41. Dos Santos, 45.+ Musacchio, 73. Vietto, 84. G. Moreno – 50. A. Fernández

Atlético Madrid – FC Valencia 1:1 (1:0)

Góly: 33. Koke – 79. Mustafi, ČK: 90. Fuego (Valencia) po druhej ŽK

1. FC Barcelona 26 20 2 4 76:16 62

2. Real Madrid 26 20 1 5 75:24 61

3. Atlético Madrid 26 17 4 5 51:23 55

4. Valencia 26 16 6 4 46:22 54

5. FC Sevilla 26 15 4 7 46:33 49

6. Villarreal 26 14 6 6 43:24 48