Futbal, Bundesliga
Robert Lewandowski (vpravo) za tím Bayern Mnichov Foto: SITA/AP

BERLÍN 31. marca (WebNoviny.sk) –  Futbalisti Schalke zdolali Freiburg 2:0 v sobotňajšom stretnutí 28. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy. Minimálne o týždeň tak oddialili majstrovské oslavy Bayernu Mníchov. O góly tímu z Gelsenkirchenu sa v druhom polčase postarali Daniel Caligiuri z pokutového kopu a Guido Burgstaller.

Bavori nezaváhali, naopak, na vlastnej pôde deklasovali Borussiu Dortmund 6:0. Hostia budú chcieť zabudnúť najmä na prvý polčas, v ktorom inkasovali päťkrát. Hetrikom sa blysol Robert Lewandowski, po jednom zásahu pridali James Rodríguez, Thomas Müller a Franck Ribéry. Bayern je šesť kôl pred koncom súťaže na čele tabuľky s náskokom 17 bodov.

Schalke – Freiburg 2:0 (0:0)
Góly: 63. Caligiuri (z pok. kopu), 73. Burgstaller, ČK: 65. Petersen (Freiburg) po 2. ŽK

Stuttgart – Hamburg 1:1 (1:1)
Góly: 44. Ginczek – 18. Holtby

Bayern Mníchov – Dortmund 6:0 (5:0)
Góly: 5., 44. a 87. Lewandowski, 14. James Rodríguez, 23. Th. Müller, 45.+ Ribéry

Hertha Berlín – Wolfsburg 0:0
ČK: 90.+ Guilavogui (Wolfsburg) po druhej ŽK
Ondrej Duda hral od 70. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov