Robert Lewandowski
Kanonier Bayernu Mníchov Robert Lewandowski. Foto: Matthias Balk/dpa via AP.
  • aktualizované 14. októbra, 20:53

BERLÍN 14. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Herthy Berlín podľahli hráčom Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 na domácej pôde v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy.

V drese zdolaného tímu odohral celý zápas Peter Pekarík, jeho krajan a spoluhráč Ondrej Duda absolvoval prvý polčas. Hertha hrala od 44. min oslabená o vylúčeného japonského stredopoliara Genkiho Haragučiho. Skóre duelu otvoril po bezgólovom prvom polčase v 54. min úspešnou exekúciou pokutového kopu Leon Goretzka, triumf hostí poistil v 78. min. Guido Burgstaller.

Hráči majstrovského Bayernu Mníchov triumfovali nad Freiburgom jednoznačne 5:0 pri obnovenej premiére staronového kouča Juppa Heynckesa. Lipsko otočilo nepriaznivý stav stretnutia s Borussiou Dortmund a napokon zvíťazilo 3:2. Dortmund je napriek nezdaru na domácom trávniku lídrom najvyššej súťaže.

I. bundesliga – 8. kolo:

• výsledky sobotňajších zápasov

Bayern Mníchov – Freiburg 5:0 (2:0)
Góly: 8. J. Schuster (vlastný), 42. Coman, 63. Thiago Alcantara, 75. Lewandowski, 90.+ Kimmich

Hannover – Eintracht Frankurt 1:2 (1:1)
Góly: 36. Sané – 10. Haller, 90. Rebič

Hertha Berlín – Schalke 0:2 (0:0)
Góly: 54. Goretzka (z pok. kopu), 79. Burgstaller, ČK: 44. Haraguči (Hertha)
Peter Pekarík odohral celé stretnutie, Ondrej Duda (obaja Hertha) absolvoval prvý polčas

Hoffenheim – Augsburg 2:2 (0:0)
Góly: 52. Hübner, 85. Uth – 75. Gregoritsch, 89. Vogt (vlastný)

Mainz – Hamburg 3:2 (1:1)
Góly: 2. Maxim, 52. Bell, 58. Latza – 9. Walace, 90. Salihovič (z pok. kopu)

Borussia Dortmund – Lipsko 2:3 (1:2)
Góly: 4. a 64. Aubameyang (druhý z pok. kopu) – 10. Sabitzer, 25. Y. Poulsen, 49. Augustin (z pok. kopu), ČK: 47. Papastathopoulos – 56. Ilsanker (po 2. ŽK)