Robert Lewandowski
Kanonier Bayernu Mníchov Robert Lewandowski. Foto: SITA/AP

BERLÍN 9. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Herthy Berlín prehrali na ihrisku Freiburgu 1:2 v sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2018/2019. Skóre otvoril domáci Nils Petersen hlavou po centri Vincenza Grifa. V druhom polčase Vedad Ibiševič vyrovnal, lenže potom po rohovom kope nasmeroval nešťastne loptu do vlastnej bránky a rozhodol o troch bodoch pre Freiburg. Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral celý duel, Peter Pekarík sa objavil na zápasovej súpiske berlínskej „starej dámy“ prvýkrát od 20. januára, ale na ihrisko sa nedostal.

Bayern Mníchov nasúkal Wolfsburgu šesť gólov a výrazne si vylepšil skóre. Vďaka tomu sa dostal na líderskú pozíciu pred Dortmund, ktorý zdolal Stuttgart 3:1 vďaka dvom gólom v závere. Paco Alcácer strelil víťazný gól šesť minút pred koncom, Christian Pulisic pridal trojbodovú poistku v nadstavenom čase.

Poľský futbalový kanonier v službách Bayernu Mníchov Robert Lewandowski má na konte už 197 gólov v nemeckej dlhodobej súťaži. Dvomi „trefami“ do siete „vlkov“ dosiahol jeden významný rekord. Stal sa legionárom z najvyšším počtom presných zásahov v bundesligovej histórii.

Doterajšie maximum patrilo 40-ročnému, stále aktívnemu, Peruáncovi vo farbách Werderu Brémy Claudiovi Pizarrovi, ktorý má momentálne na konte 195 gólov v rámci I. bundesligy. Z doterajších 197 zásahov v nemeckej lige strelil Lewandowski 74 počas pôsobenia v Borussii Dortmund (2010-2014), zvyšných 121 zaznamenal v drese Bayernu.

I. bundesliga 2018/2019

• 25. kolo

Bayern Mníchov – Wolfsburg 6:0 (2:0)
Góly: 37. a 85. Lewandowski, 34. Gnabry, 52. J. Rodríguez, 76. Müller, 82. Kimmich

Dortmund – Stuttgart 3:1 (0:0)
Góly: 62. Reus (z pok. kopu), 84. Paco Alcácer, 90.+ Pulisic – 71. Kempf

Freiburg – Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 27. Petersen, 80. Ibiševič (vlastný) – 76. Ibiševič
Ondrej Duda odohral celý duel, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Lipsko – Augsburg 0:0

Mainz – Mönchengladbach 0:1 (0:0)
Gól: 63. Elvedi