Bundesliga
Hráč Bayernu Serge Gnabry, vpravo, kontroluje loptu a bráni ho hráč Dortmundu Abdou počas zápasu Bundesligy. Mníchov, 6. apríl 2019. Foto: SITA/AP

BERLÍN 6. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili nad Dortmundom vysoko 5:0 v domácom súboji 28. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2018/2019. V prvom polčase za domácich skórovali Matts Hummels, Robert Lewandowski, Javi Martínez a Serge Gnabry.

Na konečných 5:0 upravil v 89. minúte ešte Robert Lewandowski. Po vzájomnom zápase sa Bayern dostal na čelo tabuľky práve pred Dortmund, ktorý aktuálne zaostáva o jeden bod.

Hertha Berlín na vlastnom trávniku prehrala s Düsseldorfom 1:2. Jediný gól domácich zaznamenal v 41. min. srbský záložník Marko Grujič, ktorému prihrával slovenský reprezentant Ondrej Duda. Za hostí strelil oba góly Benito Raman.

Stuttgart doma len remizoval s Norimbergom 1:1 a pravdepodobne sa nevyhne záchranárskym prácam.

I. bundesliga 2018/2019

• 28. kolo – sobota:

Hertha Berlín – Düsseldorf 1:2 (1:1)
Góly: 41. Grujič – 35. a 61. Raman
Ondrej Duda hral do 70. min. a v 63. dostal žltú kartu, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Leverkusen – Lipsko 2:4 (2:1)
Góly: 11. a 23. Havertz (prvý z pok. kopu) – 17. Sabitzer, 64. Werner, 72. Forsberg (z pok. kopu), 84. Cunha

Schalke – Frankfurt 1:2 (1:1)
Góly: 21. Serdar – 13. Rebič, 90.+ Jovič (z pok. kopu), ČK: 90.+ Serdar (Schalke) po druhej ŽK

Stuttgart – Norimberg 1:1 (0:1)
Góly: 75. Kabak – 42. M. Pereira

Wolfsburg – Hannover 3:1 (1:1)
Góly: 31. a 71. Steffen, 78. Roussillon – 30. Weydandt

Bayern Mníchov – Dortmund 5:0 (4:0)
Góly: 17. a 89. Lewandowski, 10. Hummels, 41. J. Martínez, 43. Gnabry

1. Bayern Mníchov 28 20 4 4 74:28 64
2. Dortmund 28 19 6 3 66:35 63