Robert Lewandowski
Kanonier Bayernu Mníchov Robert Lewandowski prekonáva brankára Lipska počas stredajšieho zápasu 16. kola I. bundesligy. Mníchov, 21. december 2016. Foto: SITA/AP

BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) – Domáci Bayern Mníchov zvíťazil nad Lipskom 3:0 v stredajšom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže a stal sa jesenným majstrom.

Všetky tri góly strelili Bavori v prvom polčase, postupne skórovali Thiago Alcantara, Xabi Alonso a Robert Lewandowski, ktorý premenil pokutový kop. Lipsko už po polhodine hry prišlo o vylúčeného Emila Forsberga. Hráči mníchovského klubu si v priamom súboji zabezpečili prvenstvo v tabuľke pred zimnou prestávkou, Lipsko je druhé s trojbodovým mankom.

Hertha Berlín si doma poradila s Darmstadtom 2:0 a v tabuľke jej patrí tretie miesto so ziskom 30 bodov. Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral v drese Herthy celý zápas, stredopoliar Ondrej Duda chýbal. Z víťazstva sa tešil aj Karim Guédé, jeho Freiburg uspel na pôde Ingolstadtu 2:1. Guédé, ktorý v minulosti reprezentoval SR, hral od 78. min.

Výsledky stredajších stretnutí 16. kola I. bundesligy:
Bayern Mníchov – Lipsko 3:0 (3:0)

Góly: 17. Thiago Álcantara 25. Xabi Alonso, 45. Lewandowski (z pok. kopu), ČK: 30. E. Forsberg (Lipsko)

Hertha Berlín – Darmstadt 2:0 (0:0)

Góly: 53. Plattenhardt, 66. S. Kalou

Peter Pekarík odohral celý zápas, Ondrej Duda (obaja Hertha) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

Kolín nad Rýnom – Leverkusen 1:1 (1:1)

Góly: 21. Modeste – 44. Wendell

1. Bayern Mníchov 16 12 3 1 38:9 39

2. Lipsko 16 11 3 2 31:15 36

3. Hertha Berlín 16 9 3 4 24:16 30

4. Frankfurt 16 8 5 3 22:12 29

5. Hoffenheim 16 6 10 0 28:17 28

6. Dortmund 16 7 6 3 35:19 27