Bayern
Hráč Bayernu Robert Lewandowski skóruje počas zápasu nemeckej I. bundesligy. Mníchov, 17. marec 2019. Foto: SITA/AP

BERLÍN 17. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov na vlastnom trávniku zdolali Mainz vysoko 6:0 v nedeľňajšom stretnutí 26. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2018/2019. Domáci sa ujali vedenia už v 3. min zásluhou Roberta Lewandowského.

Do konca prvého polčasu Bavori udreli ešte dvakrát, presadili sa James Rodríguez a Kingsley Coman. Domácim netrvalo dlho presadiť sa ani v druhom polčase, v 51. min opäť skóroval Kolumbijčan James Rodríguez, ktorý o štyri minúty neskôr zavŕšil hetrik.

Gólovú bodku dal stretnutiu v 70. min svojím premiérovým gólom v drese Bayernu 18-ročný mladík Alphonso Davies. Bavori sa víťazstvom vrátili na čelo bundesligovej tabuľky o skóre pred Dortmund.