Bayern Mníchov
Futbalisti Bayernu Mníchov sú blízko k dvom rekordom Bundesligy. Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 19. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov stanovili dva rekordy jesennej časti najvyššej nemeckej dlhodobej súťaže I. bundesligy.

Bavori naplno zabodovali v piatok v záverečnom kole kalendárneho roka 2014 v Mainzi a posunuli sa na hodnotu 45 bodov. Je to o bod viac, než ich maximum z roku 2005. Stanovili tiež top v počte inkasovaných gólov. Zverenci Pepa Guardiolu ich dostali len štyri, doterajší rekord bol sedem.

O výhre favorita rozhodol Robben

Posledný krok k spomenutým maximám spravil mníchovský veľkoklub v piatkovom 17. kole najvyššej nemeckej súťaže, na ihrisku 1. FSV Mainz 05 zvíťazil 2:1. Tento triumf sa však nerodil ľahko, Bayern prehrával od 21. min, keď krížnu prihrávku Šindžiho Okazakiho zužitkoval Elkin Soto. O tri minúty neskôr vyrovnal z priameho kopu Bastian Schweinsteiger a o výhre favorita rozhodol až v 90. min Arjen Robben.

„Musím byť úprimný, víťazstvo ma teší, ale zároveň mi je ľúto hráčov Mainzu. Dali do zápasu maximum, na ihrisku nechali všetko a skvele ich povzbudzovali fanúšikovia,“ priznal Robben. Generálny manažér Mainzu Christian Heidel po prehre s úradujúcim majstrom uviedol: „Bol to pre nás pekný večer až do osudnej poslednej minúty. Bayern mal jednu veľkú šancu a tú zužitkoval.“

Soto je sklamaný, chcel aspoň bod

Bayern Mníchov je už od sobotňajšieho víťazstva 4:0 v regionálnom derby na ihrisku Augsburgu istým jesenným kráľom súťaže (jubilejný 20. raz v histórii). V lige ťahá po piatkovom úspechu sériu ôsmich triumfov od októbrovej bezgólovej remízy na trávniku Mönchengladbachu. Neprehral už v 21 bundesligových stretnutiach za sebou. „Myslím si, že teraz si všetci môžeme spokojne vychutnať zimnú prestávku,“ poznamenal Arjen Robben.

Naopak, Mainz naposledy trojbodovo uspel 18. októbra proti Augsburgu, odvtedy má štatistiku 0-4-4. Bayern neprekonal od septembra 2010. Neprehral už v 20 bundesligových stretnutiach za sebou. Naopak, jeho zatiaľ posledný vyzývateľ Mainz naposledy trojbodovo uspel 18. októbra proti Augsburgu, odvtedy má štatistiku 0-4-4. Bayern neprekonal od septembra 2010. „Sme sklamaní, pretože minimálne bod sme si zaslúžili,“ smutne skonštatoval strelec gólu Soto.

Výsledok jediného piatkového stretnutia 17. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:
Mainz – Bayern Mníchov 1:2 (1:1)

Góly: 21. Soto – 24. Schweinsteiger, 90. Robben

1. Bayern Mníchov 17 14 3 0 41:4 45

2. Wolfsburg 16 9 4 3 31:16 31

3. Mönchengladbach 16 7 6 3 24:14 27

4. Leverkusen 16 7 6 3 27:19 27

5. Schalke 16 8 2 6 28:21 26

6. Augsburg 16 8 0 8 20:20 24