Robert Lewandowski
Kanonier Bayernu Mníchov Robert Lewandowski v súboji s hráčmi Mainzu počas zápasu 7. kola I. bundesligy, v ktorom strelil dva góly a bavorský veľkoklub aj jeho zásluhou zvíťazil 3:0. Mainz, 26. september 2015. Foto: SITA/AP

MAINZ 26. septembra (WebNoviny.sk) – Víťazstvo Bayernu Mníchov na trávniku Mainzu (3:0) v sobotňajšom súboji 7. kola I. bundesligy režíroval poľský kanonier Robert Lewandowski. V rozpätí 13 minút druhého polčasu (51. a 63.) strelil dva góly a prekonal tým hranicu 100 presných zásahov v nemeckej najvyššej súťaži.

Lewandowski má momentálne má na konte 101 presných zásahov. V Mainzi najprv hlavou parádne zatočil do siete loptu po centri Kingsleyho Comana a potom sa uvoľnil na hranici ofsajdového územia a po „blafáku“ brankárovi Lorisovi Kariusovi zvýšil na 2:0 pre favorita. Víťazstvo Bayernu neskôr dovŕšil Francúz Coman. Bayern má zo 7 zápasov plný počet 21 bodov a skóre 23:3.

Dvadsaťsedemročný Lewandowski dosiahol 74 ligových gólov ešte vo farbách Borussie Dortmund v rokoch 2010 – 2014, ďalších 27 pridal v drese súčasného bavorského zamestnávaľa. Potreboval na to 168 zápasov. V tejto sezóne má ofenzívne ladený Poliak na konte už 10 gólov.

Ešte v čerstvej pamäti je jeho utorková kanonáda do siete Wolfsburgu (5:1), keď za 9 minút nasúkal 5 gólov. „Stále si musíte veriť, že skórujete. Aspoň ja idem s týmto cieľom do každého zápasu,“ uvedol Lewandowski a na potvrdenie svojich slov odhalil tričko s číslom 100, ktoré skrýval pod zápasovým dresom.

Stuttgart – Mönchengladbach 1:3 (1:2)

Góly: 40. Ginczek (z pok. kopu) – 16. G. Xhaka, 20. Gentner (vlastný), 90. Raffael

Wolfsburg – Hannover 1:1 (1:0)

Góly: 40. Dost – 57. Kijotake

Hamburg – Schalke 0:1 (0:0)

Gól: 60. L. Sané

1. Bayern Mníchov 7 7 0 0 23:3 21

2. Dortmund 6 5 1 0 19:4 16

3. Schalke 7 5 1 1 10:5 16

4. Wolfsburg 7 3 3 1 10:8 12