Diaz, schweinsteiger
Futbalista Mainzu Junior Diaz v súboji s Bastianom Schweinsteigarom z Bayernu počas sobotňajšieho zápasu Bundesligy. Foto: SITA/AP
BERLÍN 19. októbra (WEBNOVINY) – Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov v sobotu predĺžil svoju sériu bez prehry v Bundeslige už na 34 zápasov.

Bavori síce s hráčmi Mainzu prehrávali po prvom polčase 0:1, keď skóroval za hostí Shawn Parker, ale vďaka gólom z kopačiek Arjena Robbena, dvakrát Thomasa Müllera a Maria Mandžukiča duel otočili a po víťazstve 4:1 sa vrátili na čelo tabuľky najvyššej nemeckej futbalovej súťaže.

Tam vystriedali „farmaceutov“ z Leverkusenu, ktorí zvíťazili v piatok v Hoffenheime 2:1. Tento súboj však poznačil „fantómový“ gól Kiesslinga.

Bayern naposledy v bundeslige prehral ešte 28. októbra 2012 doma s Bayerom Leverkusen (1:2) a k vyrovnaniu 30-ročného rekordu Hamburgu mu chýbajú už iba dve stretnutia, v ktorých potrebuje aspoň remizovať.

Päť gólov padlo v sobotu aj v súboji Braunschweig – Schalke, prestrelku nakoniec vyhrali hostia, keď o ich víťazstve rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu Neustädter. Borussii Dortmund naopak stačila na triumf nad Hannoverom premenená penalta.

Zo Slovákov sa v sobotu na bundesligových trávnikoch predviedol gólovou prihrávkou Róbert Mak, jeho Norimberg remizoval vo Frankfurte 1:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 9. kola Bundesligy:

Bayern Mníchov – Mainz 4:1 (0:1)

Góly: 52. a 82. Th. Müller (druhý z pok. kopu), 50. Robben, 69. Mandžukič – 44. S. Parker

Góly: 50. V. Kadlec – 87. Drmič

Róbert Mak (Norimberg) nastúpil v 60. min a prihral na jediný gól svojho mužstva

Hertha Berlín – Mönchengladbach 1:0 (1:0)

Gól: 36. A. Ramos