Bayern Mönchengladbach
Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali na pôde Borussie Mönchengladbach 1:2. Foto: SITA/AP

BERLÍN 25. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 13. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na pôde Borussie Mönchengladbach 1:2 a na čele tabuľky majú pred Lipskom náskok už iba troch bodov.

Domáci po prvom polčase viedli 2:0, za Bayern skorigoval v 74. min Čiľan Arturo Vidal. Ide o druhú prehru Mníchovčanov v tejto ligovej sezóne.

Borussia Dortmund v sobotu remizovala v domácom stretnutí so Schalke 4:4, keď po prvej časti viedla už 4:0. Po zmene strán hostia postupne sťahovali náskok a v štvrtej minúte nadstavenia vyrovnal na 4:4 brazílsky obranca Naldo.

I. BUNDESLIGA

• 13. kolo

Augsburg – Wolfsburgh 2:1 (0:1)
Góly: 51. Gregoritsch, 78. Finnbogason – 40. Didavi, ČK: 11. M. Arnold (Wolfsburg)

Dortmund – Schalke 4:4 (4:0)
Góly: 12. Aubameyang, 18. Stambouli (11 m), 20. Götze, 25. R. Guerreiro – 61. Burgstaller, 65. Harit, 86. Caligiuri, 90.+ Naldo, ČK: 72. Aubameyang (Dortmund) po 2. ŽK

Eintracht Frankfurt – Leverkusen 0:1 (0:0)
Gól: 76. Volland

Freiburg – Mainz 2:1 (0:0)
Góly: 51. N. Petersen, 90.+ Kath – 90.+ Bergreen

Lipsko – Brémy 2:0 (1:0)
Góly: 34. N. Keita, 87. Bernardo

Mönchengladbach – Bayern Mníchov 2:1 (2:0)
Góly: 39. T. Hazard, 44. Ginter – 74. Vidal