Bayern - Liverpool
Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na Audi Cupe nad domácim Bayernom Mníchov 3:0. Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 2. augusta (WebNoviny.sk) – Vo finále 5. ročníka prípravného futbalového turnaja Audi Cup v nemeckom Mníchove si nezahrá ani domáci Bayern a ani taliansky SSC Neapol.

Tím slovenského kapitána Mareka Hamšíka prehral v úvodnom semifinále s Atléticom Madrid 1:2 a Hamšík odohral úvodných 64 minút. Potom ho vystriedal Poliak Piotr Zieliňski. Neapol mohol otvoriť skóre v 34. min, ale Arkadiusz Milik nepremenil pokutový kop. Viedol až od 56. min po parádnej koncovke Josého Callejóna, ale Atlético gólmi Fernanda Torresa (72.) a Argentínčana Luciana Vietta (81.) otočilo na 2:1.

Uruguajský obranca španielskeho tímu Diego Godín v závere duelu predviedol odvrátenú stránku svojej povahy a za zákrok, po ktorom na nosidlách vyniesli zraneného Adama Ounasa, videl červenú kartu. Vo večernom zápase triumfoval anglický FC Liverpool nad Bayernom Mníchov rozdielom triedy 3:0. Bavori pôsobili po nedávnom ázijskom turné unaveným dojmom a „The Reds“ si už v prvom polčase utvorili dvojgólový náskok zásluhou Sadia Maného a Mohameda Salaha. Výhru anglického zástupcu podčiarkol v 83. min Daniel Sturridge.

Audi Cup – semifinále:

Atlético Madrid – SSC Neapol 2:1 (0:0)
Góly: 72. Fernando Torres, 81. Vietto – 56. Callejón, ČK. 89. Godín (Atlético, po 2. ŽK).