Bayern Mníchov
Futbalisti Bayernu Mníchov s víťaznou trofejou po víťazstve nad Borussiu Dortmund v súboji o Nemecký superpohár. Dortmund, 14. august 2016. Foto: Ina Fassbender/dpa via AP

DORTMUND 14. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Bayern Mníchov zvíťazili 2:0 na pôde Borussie Dortmund v nedeľňajšom zápase o Nemecký superpohár. Taliansky tréner Bavorov Carlo Ancelotti zažil víťaznú premiéru a aj zisk trofeje vo svojom úvodnom súťažnom vystúpení na lavičke najslávnejšieho mníchovského klubu. Bayern v uplynulej sezóne získal nemecký titul aj národný pohár, Borussia obsadila v oboch týchto súťažiach druhé miesto.

Skóre nedeľňajšieho súboja v Dortmunde otvoril po hodine hry Čiľan Arturo Vidal. Jeho prudkú strelu z hranice šestnástky reflexívne vyrazil brankár Borussie Roman Bürki len pred seba, na druhý pokus toho istého hráča však už nemal nárok. Desať minút pred koncom pridal gólovú „poistku“ nemecký reprezentant Thomas Müller – po rohovom kope sa dostal k odrazenej lopte a zblízka poslal loptu do siete.

„Prvý polčas nebol z našej strany veľmi dobrý, ale po zmene strán sme boli výborní. Bol to náročný zápas. Som rád, že sme zvíťazili. Borussia hrala v prvom polčase veľmi dobre,“ skonštatoval Ancelotti, citovalo ho verifikované twitterové konto Bayernu. „Do tohto súboja sme vložili veľa. Som spokojný s výkonom tímu. Všetko je v tomto smere v poriadku,“ vyhlásil kouč Dortmundu Thomas Tuchel, citoval ho web najvyššej nemeckej dlhodobej súťaže I. bundesligy. Gólman Bürki doplnil: „Je to naozaj nepríjemné. Až do úvodného gólu sme vzadu hrali veľmi dobre.“

Nový ročník nemeckej I. bundesligy odštartuje v piatok 26. augusta.