Darmstadt - Bayern Mníchov
Marcel Heller z Darmstadtu (vľavo) v súboji o loptu s Juanom Bernatom z Bayernu Mníchov počas zápasu nemeckej Bundesligy. Darmstadt, 19. september 2015. Foto: ilustračné, SITA/AP

BERLÍN 19. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 5. kola najvyššej nemeckej súťaže I. Bundesligy na ihrisku nováčika z Darmstadtu presvedčivo 3:0.

Favorizovaných hostí dostal do vedenia čilský stredopoliar Arturo Vidal. Bavorom sa napriek výraznej územnej prevahe podarilo zvýšiť až po zmene strán – v 62. minúte sa presadil francúzsky útočník Kingsley Coman.

Na rozdiel triedy upravil už o minútu neskôr Sebastian Rode. Bayern je zatiaľ v novom ročníku stopercentný a s 15 bodmi sa dostal na čelo ligovej tabuľky pred Borussiu Dortmund, ktorá však v nedeľu privíta Leverkusen.

Vlaňajší tretí tím I. bundesligy Borussia Mönchengladbach sa v novej sezóne herne trápi, keď prehral aj piaty ligový duel za sebou – tentoraz na pôde Kolína nad Rýnom 0:1. O troch bodoch pre domácich rozhodol v 64. minúte útočník Anthony Modeste. Slovenský reprezentant Dušan Švento sledoval triumf svojho mužstva z lavičky náhradníkov.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. Bundesligy:
Werder Brémy – Ingolstadt 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Hartmann (z pok. kopu), ČK: 90.+ Bargfrede (Brémy)

Darmstadt – Bayern Mníchov 0:3 (0:1)

Góly: 20. A. Vidal, 62. Coman, 63. Rode

Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 0:0

1. FC Kolín nad Rýnom – Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)

Gól: 64. Modeste

Dušan Švento (Kolín) sedel na lavičke náhradníkov.

Wolfsburg – Hertha Berlín 2:0 (0:0)