Bayern Mníchov/Hannover
Hráč Bayernu Mníchov Mario Götze (vľavo) v súboji o loptu s Manuelom Schmiedebachom z Hannoveru v bundesligovom zápase. Hannover, 7. marec 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 7. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov majú po 24. kole nemeckej Bundesligy pred druhým Wolfsburgom už jedenásťbodový náskok.

Kým úradujúci majster vyhral vďaka dvom gólom Thomasa Müllera z druhého polčasu v Hannoveri 3:1, jeho najväčší vyzývateľ prehral v Augsburgu 0:1. Po štyroch výhrach zaváhal Dortmund, ktorý remizoval v Hamburgu 0:0. Borussia je v tabuľke Bundesligy už na 10. mieste.

Bayern získal tri body

Bayern v Hannoveri síce prehrával, ale napokon bez vážnejších problémov získal tri body. Domáci viedli od 25. minúty, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Xabi Alonso. Po zmene strán poslal z pokutového kopu favorita do vedenia Thomas Müller a spomenutý hviezdny ofenzívny hráč pridal potom aj ďalší presný zásah.

„Hannover mal dobrú obranu, ťažšie sme sa proti nej presadzovali. Keďže Wolfsburg nebodoval, je to pre nás dobrý víkend. V nedeľu si dáme pauzu, oddýchneme si a od pondelka začneme myslieť na Ligu majstrov a Šachtar Doneck,“ povedal španielsky tréner Bayernu Pep Guardiola.

Tréner hovorí o zaslúženej prehre

Augsburg ukončil sériu štyroch duelov bez víťazstva a zdolal Wolfsburg 1:0. Druhý tím tabuľky utrpel prvú prehru v kalendárnom roku 2015. O výhre domácich rozhodol Dominik Kohr, ktorý dorazil loptu do siete po neúspešnom pokutovom kope Tobiasa Wernera.

„Pre nás to bola zaslúžená prehra. Najmä smerom dopredu sme nehrali tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Neutvorili sme si žiaden tlak a mali sme len minimum šancí,“ priznal tréner Wolfsburgu Dieter Hacking, ktorého zverenci ťahali do soboty sériu pätnástich duelov bez prehry.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. Bundesligy:
Augsburg – Wolfsburg 1:0 (0:0)

Gól: 63. Kohr

Freiburg – Brémy 0:1 (0:1)

Gól: 35. Di Santo

Hamburg – Dortmund 0:0

Hannover – Bayern Mníchov 1:3 (1:1)

Góly: 25. Kiyotake – 61. a 72. T. Müller (prvý z pok. kopu), 28. Alonso

Schalke – Hoffenheim 3:1 (2:0)