Švajčiarsko Bielorusko MS
Zápas medzi Švajčiarskom a Bieloruskom v rámci A-skupiny MS v hokeji 9. mája 2018 Reprofoto: www.youtube.com

KODAŇ 9. mája (WebNoviny.sk) – Bielorusom nepomohla výmena trénera a podľahli aj vo svojom štvrtom vystúpení na 82. majstrovstvách sveta v hokeji v Dánsku.

Potvrdili úlohu favorita

V stredajšom stretnutí podľahli Švajčiarom 2:5 v základnej A-skupine v Kodani. Neúspešnú premiéru na lavičke Bieloruska absolvoval ruský kouč Sergej Puškov, ktorý po nevydarenom vstupe do turnaja nahradil Dava Lewisa.

V stredu priebežne v prvej tretine aj viedli 2:1, Švajčiari, napriek krátkej pauze po utorňajšom večernom dueli s Českom (4:5 po predĺžení), potvrdili úlohu favorita a doviedli zápas do víťazného konca. V tabuľke „áčka“ figurujú priebežne na tretej priečke, Bielorusi sú poslední.

Bielorusi ich zaskočili

Lepšie začali Švajčiari, ktorí sa dostali do vedenia už po 97 sekundách gólom Vermina. Dlho sa však netešili, Bielorusi ich zaskočili dvoma zásahmi – najprv vyrovnal Platt, druhý zásah pridal Pavlovič.

Z ich strany to však napokon bolo všetko a ešte do prestávky inkasovali z hokejky hráča NHL Andrighetta. Favorizovaní Švajčiari sa dostali opäť „na koňa“ v závere druhej časti hry, druhý gól strelil Vermin. V tretej tretine Helvéti definitívne potvrdili svoju prevahu
gólmi Corviho a Meiera.

Švajčiarsko najbližšie čaká v sobotu 12. mája Rusko, Bielorusko v piatok 11. mája zabojuje o prvé body s Českom.

MS v hokeji 2018  (A-skupina)

• Kodaň

Švajčiarsko – Bielorusko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Góly: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Hofmann) – 6. Platt (Linglet, Ďukov), 11. A. Pavlovič (Kovyršin, Materuchin)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Rantala (Fín.) – Davis (USA), Otmačov (Rus.) 5445 divákov