Video: Bokrošov kritik Pospíšil si neudržal nervy na uzde, počas zápasu zaútočil na fanúšikov

Martin Pospisil
Sioux City Musketeers Martin Pospíšil mal počas zápasu konflikt s fanúšikmi. Reprofoto: twitter.com

RALSTON 12. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil si neudržal nervy na uzde počas minulotýždňového duelu juniorskej USHL, v ktorom jeho klub Sioux City Musketeers prehral na ľade tímu Omaha Lancers 3:4 po samostatných nájazdoch.

Hodil fľašu do hľadiska

Mladý hokejista, ktorý v úvode januára verejne kritizoval pomery v reprezentácii SR „20“ a prácu trénera Ernesta Bokroša, spomenutý piatkový zápas nedohral, pretože sa dostal do konfliktu s fanúšikmi na tribúne.

Pospíšil inkasoval dvojnásobný nižší trest za hrubosť a po príchode na trestnú lavicu sa dostal do slovnej roztržky s priaznivcami v hľadisku. Slovenský útočník hodil medzi fanúšikov fľašu s nápojom, ktorá obratom priletela späť. Mladík sa vzápätí z trestnej lavice driapal do hľadiska, zastavil ho však jeden z usporiadateľov a odtlačil do útrob štadióna. Pospíšil za to dostal trest do konca stretnutia a môže očakávať aj dištanc od vedenia súťaže. Informovali o tom aj videá na sociálnych sieťach.

Problém s fanúšikom mal aj tréner

Začalo sa to tak, že niekto po mne hodil zapaľovač. Opýtal som sa, kto to urobil. Následne mi začala skupinka fanúšikov nadávať. Urážali moju rodinu, krajinu a klub, za ktorý hrám. Neudržal som nervy. Je to určite moja chyba. Mal som to oznámiť usporiadateľom. Nemal som na to tak zareagovať,“ povedal rodák z Bratislavy pre šport.sk a pokračoval: „Náš tréner mal po prvej tretine taktiež problém s jedným z fanúšikov, ktorého následne vyhodili z hľadiska.“

Martin Pospíšil je v tejto sezóne najproduktívnejší hráč tímu Sioux City Musketeers, v 33 dueloch nazbieral 43 bodov za 12 gólov a 31 asistencií. Po incidente v piatkovom zápase za svoj klub nenastúpil v sobotňajšom súboji. „Klub aj tréner stoja za mnou. To ma veľmi teší,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Pospíšil