Video: Bol to gól do šatne, vraví šťastný Mak a hovorí o slovenských oporách tímu FC Kodaň

Robert Mak, Viktor Fischer
Slovenský futbalista Robert Mak, v modrom drese Zenitu Petrohrad, v súboji s hráčom FC Kodaň Viktorom Fischerom počas zápasov skupinovej fázy Európskej ligy. 20. september 2018 Foto: SITA/AP

KODAŇ 21. septembra (WebNoviny.sk) – Zápasy 1. kola skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019 ponúkli vo štvrtok aj jeden súboj slovenských futbalistov. Na kodanskom štadióne Telia Parken v dueli domáceho FC so Zenitom Petrohrad (1:1) sa predstavili hneď traja hráči spod Tatier.

Nezastavil blížiace sa nebezpečenstvo

V drese FC Kodaň nastúpil v základnej zostave stopér Denis Vavro, jeho spoluhráč Ján Greguš naskočil do zápasu v 77. min. Proti ním stál útočník Zenitu Petrohrad Róbert Mak.

Práve posledný menovaný otvoril v 44. min skóre stretnutia, keď si na ofsajdovej línii prebral prihrávku od Argentíčana Sebastiána Driussiho a Vavro už nestihol zastaviť blížiace sa nebezpečenstvo pre dánske mužstvo. Konečnú remízu 1:1 zariadil v 68. min cyperský kanonier Pieros Sotiriou.

„Bol to gól do šatne. Bol som šťastný, že som skóroval,“ uviedol Mak prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Pochválil krajanov z dánskeho tímu

Chceli sme vyhrať, no nakoniec to bola remíza. Hrali sme proti dobrému tímu, ktorý hral slušný futbal. Máme bod, ideme ďalej,“ doplnil 27-ročný Bratislavčan, ktorý za výkon pochválil oboch krajanov z tímu súpera.

„Obaja hrali veľmi dobre, patrili k oporám tímu. Vymenili sme si dresy, budeme mať spomienku na dnešný večer,“ skonštatoval Róbert Mak. Účastník ME 2016 v 58. min prepustil miesto na ihrisku skúsenému Talianovi Claudiovi Marchisiovi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis VavroJán GregušRóbert Mak
Firmy a inštitúcie FC KodaňZenit Petrohrad