Colton Sceviour, Zdeno Chára
Colton Sceviour z Floridy Panthers strieľa počas prvej tretiny zápasu s Boston Bruins, obranca Zdeno Chára sa mu v tom snaží zabrániť. 9. apríl 2018 Foto: SITA/AP

BOSTON 9. apríla (WebNoviny.sk) – Na čele Východnej konferencie zostala po základnej časti severoamerickej hokejovej NHL 2017/2018 Tampa Bay. Rozhodol o tom záverečný zápas sezóny, v ktorom Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol na domácom ľade Floride 2:4 a skončil druhý, o bod za Lightning. Slovenský veterán odohral takmer 21 minút.

Pripravujú sa na vyraďovaciu fázu

„Mali sme celkom dobrú tretiu tretinu, ale s výsledkom, samozrejme, nie sme spokojní. Teraz už je po všetkom a ideme do play-off. Stále máme dobrú východiskovú pozíciu. Sme vo vyraďovacej fáze a práve na to sme hrali celý rok. Teraz sa musíme pripraviť na prvý zápas,“ povedal podľa nhl.com útočník Bostonu Brad Marchand.

Za Bruins trafil aj český útočník David Pastrňák, pre ktorého to bol už 35. zásah v sezóne a rodák z Havířova si utvoril nové osobné maximum v NHL. V drese Panthers získal dva body za gól a asistenciu ešte v úvode sezóny hráč Bostonu Frank Vatrano, natiahol svoju bodovú sériu na tri stretnutia.

Reimera nahradil Luongo

V polovici tretej tretiny nútene odstúpil zo zápasu pre zranenie brankár hostí James Reimer, pripísal si 33 úspešných zákrokov. Nahradil ho veterán Roberto Luongo.

„Som veľmi hrdý na tento tím. Najmä v druhej polovici sezóny sme sa veľmi snažili. Po zápase som chlapcom povedal, nech si zapamätajú, aký je tento horkosladký pocit. Ideme domov, budeme oddychovať, tvrdo pracovať a v ďalšej sezóne sa pokúsime nadviazať na tento zápas,“ uzavrel základnú časť 2017/2018 tréner Floridy Bob Boughner.

Vyraďovacia časť NHL sa začne už v stredu 11. apríla, odštartujú vtedy tri série. Do hry vstúpi obhajca Stanleyho pohára Pittsburgh Penguins doma proti Philadelphii Flyers vo Východnej konferencii, v západnej vetve sa Winnipeg Jets (v kádri Marko Daňo) stretne s Minnesotou Wild a Vegas Golden Knights (Tomáš Tatar) s Columbusom Blue Jackets. O deň neskôr sa začne aj zostávajúcich päť sérií.

Sumáre NHL

• nedeľa

Boston – Florida 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Backes (K. Miller, Krejčí), 50. Pastrňák (Bergeron, Donato) – 2. Borgström (Vatrano), 17. Vatrano (McCann, J. McGinn), 34. Mamin (Malgin, Yandle), 59. Dadonov (McCann)

Centrálna divízia
1. Nashville Predators 82 53 (47) 11 18 267:211 117 – postup do play-off a zisk Prezidentskej trofeje
2. Winnipeg Jets 82 52 (48) 10 20 277:218 114 – postup do play-off
3. Minnesota Wild 82 45 (42) 11 26 253:232 101 – postup do play-off

8. Arizona Coyotes 82 29 (27) 12 41 208:256 70

Pozn.: Za klubom nasledujú počet zápasov, všetky víťazstvá, v zátvorke víťazstvá v riadnom hracom čase alebo v predĺžení, prehry v predĺžení alebo samostatných nájazdoch, prehry v riadnom hracom čase, skóre a body.