Basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry (vpravo). Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 7. januára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Golden State zvíťazili v sobotňajšom dueli zámorskej NBA na palubovke Los Angeles Clippers 121:105 aj vďaka 45 bodom svojho lídra Stephena Curryho.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač bol pri streleckej chuti, už po prvých piatich minútach mal na konte 11 bodov, v poslednej štvrtine sa neobjavil na palubovke, napokon odohral 29 minút. „Po niekoľkých trojkách na začiatku zápasu som hneď vedel, že som v rytme. Potom som už len skúšal ďalej páliť a byť agresívny,“ opisoval svoje pocity Curry, ktorý premenil 8 zo 16 trojkových pokusov. Golden State si pripísalo štvrté víťazstvo po sebe a s bilanciou 32-8 kraľuje celej profilige.

Boston je lídrom konferencie

Šiesty úspech v sérii dosiahli hráči Bostonu, ktorí zvíťazili v Brooklyne tesne 87:85. Celtics v závere zaostávali o jeden bod 82:83, no potom nováčik Jason Tatum smečom a trojkou poslal 45 sekúnd pred koncom hostí do vedenia 87:83. Domáci sa zmohli už len na jeden kôš. Devätnásťročný Tatum napokon zakončil duel so 14 bodmi, na konte mal aj 6 zblokovaných lôpt. „Nebojí sa situácie, nikdy to tak nebolo,“ povedal o trojke minuloročného draftu tréner Brad Stevens. Boston je s bilanciou 33-10 lídrom Východnej konferencie, v rámci celej súťaže je lepší len úradujúci šampión z Golden State.

Houston bez Jamesa Hardena nestačil na Detroit, podľahol mu 101:108. Domácim pomohla najmä silná tretia štvrtina, ktorú vyhrali presvedčivo 31:19. Pre Houston to bola siedma prehra z ostatných deviatich vystúpení. Hostia sa tradične spoliehali na trojky, v prvej štvrtine premenili 7 z 13 pokusov, ale vo zvyšných troch 12-minútovkach dali 8 trojok z 34. „Neviem, či boli hráči unavení, nemám na to vysvetlenie. Momentálne sme trochu oslabení. Nemáme intenzitu v obrane, hoci v útoku to ide,“ povedal kouč Houstonu Mike D’Antoni.

Cleveland uspel najmä vďaka LeBronovi Jamesov

Hráči Clevelandu zvíťazili pod košmi Orlanda 131:127 najmä vďaka LeBronovi Jamesovi. Tridsaťtriročný krídelník dosiahol 33 bodov, 10 doskokov, 9 asistencií a 6 ziskov.

Hrám na oboch koncoch ihriska. Nezbieram len body, doskoky a asistencie. Kedykoľvek získam loptu, umožňuje nám to dostať ju do otvoreného priestoru a nehrať proti usporiadanej obrane,“ komentoval James. Rozohrávač Isaiah Thomas v druhom stretnutí po zranení zaznamenal 19 bodov v priebehu 21 minút.