Boston carolina
Hokejisti Bostonu zvíťazili nad tímom Caroliny na domácom ľade 2:1. Foto: SITA/AP

BOSTON 16. novembra (WEBNOVINY) – Z pätice slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v sobotňajších dvanástich zápasoch NHL, bodoval iba Andrej Meszároš z Buffala. Rodák z Považskej Bystrice sa tešil z výhry Sabres 6:2 nad Torontom a prihrával aj na víťazný gól z hokejiky Drewa Stafforda. Buffalo dosiahlo prvú domácu výhru v riadnom hracom čase v sezóne a ukončilo sériu piatich prehier.

Šancu dostal aj Pánik

Meszároš odohral 19 minút a mal aj dva plusové body. V drese Toronta dostal šancu na vyše 13 minút Richard Pánik, ktorý raz ohrozil bránku domácich. „Naša hra dnes bola odlišná ako počas predchádzajúcich nocí. Bolo to desaťkrát lepšie. Je to ťažké obdobie, ak nevyhrávame zápasy. Dnešný výsledok nám vylepšil náladu,“ uviedol dvojgólový Zemgus Girgensons.

Hráči Bostonu sa oklepali po dvoch debakloch v Kanade s Torontom a Montrealom a zvíťazili nad tímom Caroliny na domácom ľade 2:1. Skóre duelu otvoril po ôsmich minútach úvodnej tretiny Čech Jiří Tlustý, domáci odpovedali o sedem minút presným zásahom Setha Griffitha. Víťazný gól strelil v 20. min Patrice Bergeron, v druhej a ani tretej tretine diváci v Bostone gól nevideli. Andrej Sekera v drese Hurricanes nebodoval a bol najvyťažovanejším hráčom duelu (24:14).

Emerson Etem

Gáborík si pripísal mínusový bod

Hráči Los Angeles vrátili Anaheimu prehru zo stredy a kalifornského súpera doma zdolali 3:2, keď o osude duelu rozhodol v predĺžení Jarret Stoll. Kings sa strelecky presadili v Staples Centre vždy v čase, keď nebol na ľade plný počet korčuliarov. Tyler Toffoli skóroval v oslabení, Anže Kopitar a Stoll v presilovke. Marián Gáborík odohral takmer 20 minút a pripísal si jeden mínusový bod. Oba tímy sa vyznačujú agresívnou fyzickou hrou, v ich dvoch vzájomných zápasoch si hráči rozdali 162 bodyčekov.

V bránke New Yorku Islanders dostal namiesto Jaroslava Haláka prednosť Chad Johnson a ostrovania prehrali s Tampou Bay 2:5. V drese Islanders odohral Ľubomír Višňovský 19 minút a mal jeden mínusový bod.

Minnesota vyhrala na ľade Dallasu 2:1. Domáci viedli gólom Antoina Roussela, v drese Minnesoty sa v rozpätí 36. a 41. min gólovo presadili Fíni Erik Haula a Mikael Granlund. Wild vyhrali v Dallase len druhý duel od marca 2003, v predchádzajúcich dvadsiatich dueloch mali na ľade American Airlines Centra bilanciu 1-14-5.

Pittsburgh vrátil New Yorku Rangers prehru

Pittsburgh vrátil New Yorku Rangers prehru z utorka a doma zdolal súpera 3:2 po samostatných nájazdoch. Bodku za zápasom urobil vo štvrtej sérii Brandon Sutter. V tretej sérii sa už z bodu navyše radovali hráči New Yorku Rangers, keďže Dan Boyle prekonal Marca-Andreho Fleuryho.

Situáciu posúdili rozhodcovia pomocou videa a zistili neregulárnosť, keďže puk sa od žŕdky odrazil na hokejku Boyla a od nej putoval do siete. „Už som odchádzal do šatne, ani som nevedel, čo sa deje. Mal som pocit, že sa na ľade rozpútala nejaká bitka alebo niečo iné. Potom som sa dozvedel, že som nedostal gól, bol som skutočne šťastný,“ uviedol Marc-Andre Fleury. „V jednej chvíli sme boli na vrchole a o malý moment zasa dolu,“ poznamenal Boyle.

Vo veľkom štýle sa vrátil do bránky Columbusu po zranení Sergej Bobrovskij, v zápase proti San Jose (2:1) oslávil 100. víťazstvo kariéry. Potreboval naň 36 úspešných zákrokov. Tréner Nashvillu Peter Laviolette sa tešil zo 400. výhry v kariére v NHL, jeho Predators si poradili s Winnipegom 2:1.

Hráči St. Luis vyhrali už desiatykrát

Desiatu výhru z posledných jedenástich zápasoch zaznamenali hráči St. Louis, ktorí si poradili s Washingtonom 4:1. Pozíciu momentálne najlepšieho tímu ligy potvrdil Montreal, ktorý zdolal Philadelphiu 6:3 a vyhral piaty duel v rade. Jubilejný 800. bod kariéry dosiahol Sergej Gončar, tréner Canadiens Michel Therrien sa zasa tešil z 300. víťazstva. Montreal v osemnástich zápasoch získal 27 bodov. Darí sa aj Calgary, ktoré vyhralo šiestykrát z posledných ôsmich pokusov. V sobotu zdolali Flames v kanadskom súboji Ottawu 4:2.

Pozíciu momentálne najlepšieho tímu ligy potvrdil Montreal, ktorý zdolal Philadelphiu 6:3 a vyhral piaty duel v rade. Jubilejný 800. bod kariéry dosiahol Sergej Gončar, tréner Canadiens Michel Therrien sa zasa tešil z 300. víťazstva. „Osemstovka znamená pre mňa veľa. V lige už hrám dosť dlho a 800 bodov nezískalo veľa obrancov,“ povedal po stretnutí Gončar, ktorému sa podarilo pokoriť túto métu ako sedemnástemu zadákovi v histórii.

Produktivite obrancov dominuje 1579-bodový Ray Bourque. Montreal v osemnástich zápasoch získal 27 bodov. Najproduktívnejším hráčom súťaže je momentálne Jakub Voráček, Čech bodoval v drese Flyers v desiatom zápase v rade a so siedmimi gólmi a devätnástimi asistenciami preskočil v tabuľke produktivity Sidneyho Crosbyho (25 bodov, 7+18).

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston – Carolina 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Griffith, 20. P. Bergeron (Marchand, Seidenberg) – 8. Tlustý (Faulk, E. Staal)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:14 min, 0+0, 2 strely

Dallas – Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Roussel (Fiddler, Hemský) – 36. Haula (R. Carter), 41. Mikael Granlund (Coyle)

Pittsburgh – New York Rangers 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Comeau (Hörnqvist, Malkin), 29. Malkin (Spaling), rozhodujúci sam. nájazd B. Sutter – 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Rick Nash)

St. Louis – Washington 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Lehterä (J. Schwartz, Shattenkirk), 33. J. Schwartz (Shattenkirk, Gunnarsson), 41. Backes (Berglund), 57. Berglund (Oshie, Backes) – 27. J. Ward (M. Green, N. Schmidt)

New Jersey – Colorado 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) – 9. J. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. E. Johnson, 58. Duchene (Barrie, Tanguay)

Calgary – Ottawa 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 29. Byron (Bärtschi, Jooris), 43. Markus Granlund (Bouma), 46. Jooris (Glencross, Giordano), 53. Bouma (Markus Granlund) – 13. C. MacArthur (E. Karlsson, Turris), 48. Ryan (M. Michálek, Gryba)

Los Angeles – Anaheim 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 37. Toffoli (Stoll), 50. Kopitar (Doughty, Muzzin), 63. Stoll (Justin Williams, Muzzin) – 29. Etem (Maroon, Getzlaf), 39. Kesler (B. Allen, Vatanen)

Marián Gáborík (LA) odohral 19:24 min, 0+0, 5 striel, -1

Buffalo – Toronto 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 16. Ennis (Stafford, Moulson), 19. Girgensons (Flynn, Strachan), 28. Stafford (Deslauriers, MESZÁROŠ), 39. Moulson (Ennis, M. Weber), 42. Myers (Moulson, Ennis), 45. Girgensons (McCormick) – 39. Clarkson (Franson, Kadri), 40. Kessel (Van Riemsdyk, Rielly)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 19:09 min, 0+1, +2, Richard Pánik (Toronto) odohral 13:14 min, 0+0, 1 strela

Nashville – Winnipeg 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 36. Neal (Ribeiro), 58. C. Smith (Jarnkrok) – 27. Wheeler (E. Kane)

Tampa Bay – New York Islanders 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Góly: 9. Callahan (Garrison, V. Filppula), 14. V. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. T. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) – 8. B. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy)

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) odohral 19:04 min, 0+0, -1

Columbus – San Jose 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 15. Savard (Cracknell, Anisimov), 37. Atkinson (J. Johnson, Jenner) – 40. Pavelski (J. Thornton, T. Hertl)

Montreal – Philadelphia 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 7. Parenteau (Pacioretty, A. Markov), 9. Desharnais (Pacioretty, A. Markov), 27. Subban (Galchenyuk, Plekanec), 42. Parenteau (Gončar, Desharnais), 54. Weise (Galchenyuk, Gončar), 58. Weise (Plekanec, Galchenyuk) – 33. B. Schenn (Voráček, Grossmann), 39. B. Schenn (Giroux, Voráček), 46. Read (Colaiacovo, Couturier)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraAnže KopitarJakub VoráčekĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMikael GranlundPatrice BergeronRichard PánikSergej BobrovskijSergej Gončar