DeMar DeRozan, Jaylen Brown
Toronto mohlo odchádzať z TD Garden s cenným víťazstvom, ale DeMar DeRozan nepremenil svoj strelecký pokus tesne pred koncom. Boston, 12. november 2017. Foto: SITA/AP.

BOSTON 13. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Bostonu aj bez svojho lídra Kyrieho Irvinga dosiahli v severoamerickej NBA 12. víťazstvo v sérii, keď v nedeľňajšom dueli na vlastnej palubovke zdolali hráčov Toronta tesne 95:94.

Víťazná šnúra 12 zápasov Bostonu je tretia najdlhšia v podaní tohto tímu za posledných 30 rokov. Celtics vyhrali 12-krát v sérii aj od 11. 1. do 3. 2. 2009.

Horfordov návrat do zostavy Bostonu

Streleckým ťahúňom Celtics bol tentokrát pivot Al Horford, ktorý dosiahol 21 bodov pri 88,9-percentnej úspešnosti streľby. Tridsaťjedenročný Dominikánec sa vrátil do zostavy svojho tímu po dvojzápasovej prestávke spôsobenej symptómami otrasu mozgu. „Roky pracujem na mojej hre a len sa snažím hrať podľa toho,“ povedal Horford.

Toronto mohlo odchádzať z TD Garden s cenným víťazstvom, ale DeMar DeRozan nepremenil svoj strelecký pokus tesne pred koncom. „Bola to pozícia, z ktorej premení deväť z desiatich košov,“ uviedol na adresu DeRozana rozohrávač Jaylen Brown, autor 18 bodov v drese Bostonu.

Paul George sa blysol 37 bodmi

Strelecký koncert znovu predviedol krídelník Paul George z Oklahoma City. Na piatkových 42 bodov do koša Los Angeles Clippers nadviazal v nedeľu 37 bodmi doma proti Dallasu, Thunder zdolali Mavericks 112:99.

George zaťažil konto Dallasu siedmimi trojkami, pridal k nim aj 8 doskokov, 5 asistencií a 2 zisky. S 27 bodmi mu sekundoval dynamický rozohrávač Russell Westbrook. „Čo sa týka obrany, bol to asi náš najlepší zápas v sezóne. Vpredu sme v prvom polčase stratili priveľa lôpt, ale po prestávke sme hrali skutočne dobre,“ komentoval kouč Oklahomy Billy Donovan.

Vo forme hrá v ostatnom období aj Detroit, ktorého víťazstvo 112:103 nad Miami bolo ôsme z deviatich vystúpení. Pistons sú s bilanciou 10-3 na druhom mieste Východnej konferencie za Bostonom. „Hrali sme súdržne, na celej ploche ihriska. Každý prispel k výhre,“ tvrdil nováčik Luke Kennard, ktorý sa prezentoval 14 bodmi.