Boston
Boston vyrovnal na Výchde semifinálovú sériu s Montrealom po predĺžení vďaka Mattovi Fraserovi. Foto: SITA, AP

MONTREAL 9. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Bostonu vyrovnali semifinálovú sériu Východnej konferencie NHL s Montrealom na 2:2 vďaka štvrtkovej výhre 1:0 po predĺžení, o ktorej rozhodol v 62. min Matt Fraser.

Hrdina duelu bol večer pred zápasom iba na farme

Útočník Bruins bol ešte večer pred zápasom na farme v Providence a vôbec nesníval o tom, že by rozhodol štvrté konferenčné semifinále. V predĺžení však 23-ročný hokejista dorazil do siete puk poskakujúci pred Careym Priceom. „Neviem slovami opísať pocity, ktoré prežívam. Tieto chvíle radosti by som doprial každému. Len som sa snažil puk poslať do siete,“ povedal pre NHL.com Fraser.

Podľa Elias Sports Bureau sa stal len šiestym hráčom za posledných 75 rokov, ktorý strelil svoj premiérový gól v play-off v predĺžení zápasu s výsledkom 1:0. Tento rok to už dokázal proti Coloradu Mikael Granlund z Minnesoty, predtým sa to podarilo Andrejovi Ziuzinovi zo San Jose v roku 1998, Ruslanovi Fedotenkovi z Philadelphie (2002), Nikovi Dimitrakosovi zo San Jose (2004) a Ryanovi O´Reillymu z Colorada (2010). „Ako môžete počuť z môjho hlasu, som nadšený. Poslednú noc som nemohol spať, keď som sa dozvedel o povolaní. Dnes tiež asi dlho nezaspím. Je to však len jeden zápas. Vyrovnali sme sériu, teraz nás čaká ďalší duel v Bostone,“ povedal Fraser.

Tuukka Rask

Tuukka Rask s druhým shutoutom

Prvou hviezdou súboja sa stal Tuukka Rask, ktorý kryl 33 striel a vychytal druhý shutout v tohtoročnom play-off a celkovo piaty vo vyraďovacej časti počas kariéry v NHL. Domáci Carey Price mal 34 úspešných zákrokov. Obaja súperi odohrali desiate vzájomné predĺženie v histórii play-off NHL, naposledy sa ich duel skončil vo vyraďovacej časti podobne 16. apríla 1953 v montrealskom Forume.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral 24:24 min, počas ktorých dvakrát ohrozil domácu bránku. Andrej Meszároš tentoraz sledoval zápas z tribúny, na striedačke Montrealu bol pripravený Peter Budaj. „Dnes mohol skončiť zápas víťazstvom kohokoľvek. Prehrali sme súboj pred bránkou a ten nás stál víťazstvo. Som spokojný s hrou i nasadením môjho tímu. V Bostone nás čaká ďalší vyrovnaný duel,“ povedal tréner Canadiens Michel Therrien.

Marián Gáborík nabíjal

Hráči Anaheimu vyhrali v semifinále Západnej konferencie v Los Angeles 3:2 a po dvoch domácich prehrách dosiahli prvý bod v sérii. V domácom drese opäť bodoval Marián Gáborík, ktorý asistoval na presný zásah Jeffa Cartera na 1:1. Pre Trenčana to bol desiaty bod v tohtoročnom play-off, štvrtý za asistenciu.

Anaheim hral vo štvrtok oveľa pozornejšie v obrane a pozor si dával najmä na prvý domáci útok. V 5. min otvoril skóre Corey Perry, potom v druhej tretine Carter vyrovnal, ale Teemu Selänne poslal hostí opäť do vedenia, ktoré poistil v 58. min ešte Ben Lovejoy. Kings v závere vo veľkej snahe len znížili zásluhou Mikea Richardsa.

Gáborík odkorčuľoval 15:19 min a vyslal na bránku Ducks štyri strely.

Výsledky štvrtkových stretnutí druhého kola zámorskej hokejovej NHL:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Los Angeles – Anaheim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) – stav série: 2:1

Góly: 25. J. Carter (GÁBORÍK, Kopitar), 60. M. Richards (Pearson, Carter) – 5. Perry (Maroon, Getzlaf), 36. Selänne (Bonino, Lindholm), 58. Lovejoy (Cogliano)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:19 min, mal 4 strely, raz asistoval.