Video: Boxer Kličko obhájil tituly, Povetkina mlátil 12 kôl

Vladimir Kličko - Alexander Povetkin
Ukrajinský boxer Vladimir Kličko v sobotu večer v Moskve úspešne obhájil svoj titul majstra sveta superťažkej hmotnostnej kategórie proti Rusovi Alexandrovi Povetkinovi, ktorého zdolal na body v dvanásťkolovom súboji. Súboj pästiarov sa uskutočnil na krytom Olympijskom štadióne v metropole Ruskej federácie. Tridsaťsedemročný Kličko obhájil tituly šampióna IBF a IBO, superšampióna WBO a WBA. Tridsaťtriročný doteraz v profesionálnom ringu nezdolaný Povetkin mal pred duelom proti Kličkovi bilanciu 26 víťazstiev, z toho 18 knokautom. Ukrajinec má p Foto: SITA/AP

MOSKVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Ukrajinský boxer Vladimir Kličko v sobotu večer v Moskve úspešne obhájil svoj titul majstra sveta superťažkej hmotnostnej kategórie proti Rusovi Alexandrovi Povetkinovi, ktorého zdolal na body v dvanásťkolovom súboji.

Súboj pästiarov sa uskutočnil na krytom Olympijskom štadióne v metropole Ruskej federácie. Tridsaťsedemročný Kličko obhájil tituly šampióna IBF a IBO, superšampióna WBO a WBA. „V tomto súboji som mal čo robiť, pretože proti mne stal zdatný bojovník. Rozdával som mu údery, ale držal sa veľmi dobre. Myslím si, že víťazstvo som si zaslúžil, ale stále mám čo zlepšovať,“ povedal po zápase Kličko.

Obrazom: Sobotňajší súboj Vladimira Klička s Alexandrom Povetkinom

Tridsaťtriročný doteraz v profesionálnom ringu nezdolaný Povetkin mal pred duelom proti Kličkovi bilanciu 26 víťazstiev, z toho 18 knokautom. Ukrajinec má po sobote medzi profesionálmi bilanciu 61 víťazstiev (51 k.o.) a 3 prehry. „Niektoré veci v tomto zápase mi nevyšli tak, ako som plánoval. Ja sa však nikdy nevzdávam. Kličko je najlepší na svete, o tom ani ja nepochybujem,“ poznamenal Povetkin.

Moskovský súboj pred 14-tisícovým publikom bol duelom dvoch olympijských víťazov – Povetkin si vyboxoval zlato v Aténach 2004, Kličko osem rokov predtým v americkej Atlante. Obaja sobotňajší súperi si výrazne finančne prilepšili – Kličko zinkasoval 13,13 milióna eur, zdolaný Rus približne 4,4 milióna eur.

https://youtube.com/watch?v=ReqaWJMB108

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander PovetkinVladimir Kličko