Ján Mucha ml.
Ján Mucha ml. Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 9. marca (WEBNOVINY) – Bývalý brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha ml. inkasoval pri svojej premiére v Anglickom pohári tri góly za tri minúty.

Zamestnávateľ 30-ročného rodáka z Belej nad Cirochou FC Everton prehral v sobotňajšom stretnutí štvrťfinále FA Cupu doma s Wiganom Atheltic 0:3 a nepostúpil do semifinále najstaršej futbalovej súťaže na svete.

Bývalého gólmana Legie Varšava, Žiliny, Humenného a Interu Bratislava postupne prekonali v rozmedzí medzi 30. a 33. minútou reprezentant Hondurasu Maynor Figueroa, anglický útočník Callum McManaman a Španiel Jordi Gómez.

Ani jeden gól však nejde na Slovákov vrub. Najprv inkasoval prudkou hlavičkou po rohovom kope, potom dostal gól zo samostatného nájazdu súpera a napokon bol bez šance pri prudkej strele z hranice pokutového územia.

Ján Mucha ml. minulý týždeň debutoval aj v najvyššej anglickej súťaži a pomohol „karamelkám“ k víťazstvu 3:1 nad Readingom. Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike sa v septembri minulého roka vzdal účinkovania v A-mužstve SR, dôvodom bola nedostatočná herná prax na klubovej úrovni. Mucha je hráčom Evertonu od leta 2010, ale za liverpoolske mužstvo až do súboja proti Readingu neodchytal ani jedno stretnutie v Premier League.

Tridsaťročný gólman má platnú zmluvu s aktuálne šiestym tímom najvyššej anglickej súťaže do konca sezóny 2012/2013. V tomto ročníku stál Ján Mucha ml. medzi tromi žrďami ešte v dvoch súťažných zápasoch na klubovej úrovni, v oboch prípadoch v Ligovom pohári (Carling Cupe). Väčšinou len z lavičky náhradníkov kryje chrbát Timovi Howardovi, americký brankár je však momentálne zranený a Mucha dostáva príležitosti medzi tromi žrďami.

V druhom sobotňajšom zápase deklasovali futbalisti Manchestru City druholigové Barnsley 5:0. Hetrikom sa blysom kanonier Carlos Tévez.