Video: Brankár Petr Čech prvýkrát odchytal hokejový zápas, jeho tím vyhral po nájazdoch

Petr Čech
Brankár Petr Čech. Foto: www.facebook.com.

Dlho očakávaná súťažná hokejová premiéra Petra Čecha dopadla pre českého brankára výborne. Rodák z Plzne sa obliekol do výstroja a v nedeľu v Anglicku odchytal triumf Guildfordu Phoenix 3:2 po samostatných nájazdoch nad Swindonom Wildcats 2.

Najlepší hráč vítazného tímu

Niekdajšiu oporu českej futbalovej reprezentácie či londýnskych klubov FC Chelsea a Arsenal dokonca vyhlásili za najlepšieho hráča víťazného kolektívu.

„Užil som si to so všetkým, čo k tomu patrí. Na zimnom štadióne bola výborná atmosféra, oba tímy navyše hrali dobre, takže som mal aj dosť práce. Zápas dospel až do predĺženia a nájazdov. Keď človek zvíťazí, môže byť spokojný,“ hodnotil Petr Čech svoj hokejový ligový debut podľa portál iSport.cz.

Pri jednom z dvoch inkasovaných gólom mal smolu. Puk sa totiž od jeho betónu odrazil do žŕdky, od nej do českého gólmana a napokon skončil za bránkovou čiarou. „Inak som bol s výkonom spokojný,“ pokračoval. Priznal tiež, že najhoršia bola pre neho prvá tretina, v ktorej jeho tím súpera zatlačil a snažil sa o vyrovnanie. „Mali sme aj dosť presiloviek, nemal som vtedy veľa práce. To nebolo jednoduché,“ poznamenal.

V nájazdoch si veril

Keď sa duel skončil v riadnom hracom čase nerozhodne, duel dospel do predĺženia a nájazdoch. V nich si Petr Čech veril napriek tomu, že debutoval na súťažnom ľade.

„Dúfal som, že rozhodneme už v predĺžení, šance sme na to mali. V nájazdoch som si veril. Jediný rozdiel medzi nájazdmi a penaltami vo futbale bolo to, že som nepoznal hráčov súpera. Za 15 rokov futbalovej kariéry som mal omnoho viac správ o súperoch,“ povedal český brankár, ktorý vo futbalovej Chelsea pracuje ako poradca športového a technického úseku.

Jeho hokejový súťažný debut vyvolal v Anglicku veľký mediálny záujem. „Čakali sme, že to tak bude. Nemyslím si však, že keď som to v klube vysvetľoval, tak si uvedomili, že to bude až také. Som rád, že ostatní chlapci si to tiež užili a majú na čo spomínať,“ poznamenal Čech Čech.

Zatiaľ nevie, koľko ďalších štartov si na svoje konto pripíše. „Mám v Chelsea veľa práce. Počet budúcich zápasov sa mi ťažko odhaduje. Bude záležať na tom, či sa mi to nebude prekrývať. Dúfam, že ešte pridám ďalšie štarty. Uvidíme,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Guildford Phoenix