Piatkové štvrťfinálové zápasy na MS v Brazílii
Brazílčan Neymar v súboji s kolumbijským futbalistom Juanom Cuadradom počas piatkového štvrťfinálového zápasu na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

FORTALEZA 5. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Brazílie sa stali súpermi Nemecka v semifinále XX. majstrovstiev sveta vo futbale. V piatkovom juhoamerickom derby vo Fortaleze domáca reprezentácia zdolala Kolumbiu 2:1 (1:0).

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

O jediný gól prvého polčasu sa postaral už v 7. min obranca Brazílie Thiago Silva. Po zmene strán pridal v 68. min druhý gól „kanárikov“ z priameho kopu ďalší stopér David Luiz, ale o 12 minút neskôr znížil James Rodríguez z pokutového kopu.

V dramatickom a nervóznom závere na štadióne Castelao už aktívni Kolumbijčania nevyrovnali, a tak sa do bojov o medaily prebojovali na radosť vyše 60 000 divákov domáci futbalisti.

Brazílčania si pripíšu jedenástu účasť v najlepšej štvorke MS vo futbale, prvú po 12 rokoch, keď sa v Japonsku a Kórejskej republike stali piaty raz majstrami sveta.

Obrazom: Piatkové štvrťfinálové zápasy na MS v Brazílii

Semifinále Brazília – Nemecko sa bude hrať v utorok 8. júla od 22.00 h SELČ v Belo Horizonte. Druhá semifinálová dvojica vzíde zo sobotňajších štvrťfinálových duelov: Argentína – Belgicko (18.00 h) a Holandsko – Kostarika (22.00).

Štvrťfinále – piatok:
Brazília – Kolumbia 2:1 (1:0) – Brazília postúpila do semifinále

Góly: 7. Thiago Silva, 68. David Luiz – 80. James Rodríguez (11 m), ŽK: 65. Thiago Silva, 78. Júlio César – 67. James Rodríguez, 69. Yepes, rozhodovali: Carballo – Fernández, Yuste (Šp.), 60 342 divákov

Brazília: Júlio César – Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Fernandinho, Paulinho (86. Hernanes) – Oscar, Neymar (88. Henrique), Hulk (83. Ramires) – Fred

Kolumbia: Ospina – Zúňiga, Zapata, Yepes, P. Armero – Cuadrado (80. Quintero), Carlos Sánchez, Guarín, Ibarbo (46. A. Ramos) – James Rodríguez – T. Gutiérrez (70. Bacca).

I. polčas

Zo zápasu uplynulo sotva 7 minút, keď lopta po Neymarovom rohovom kope preplachtila cez celú šestnástku až k obrancovi Thiagovi Silvovi a netypický strelec stehnom usmernil loptu do kolumbijskej bránky – 1:0. Už o tri minúty sa snažil kontrovať Cuadrado. Jeho strela z hranice šestnástky sa obtrela o bočnú sieť.

Gólový zostrih zápasu

Po 20 minútach aktívny Hulk vyskúšal pozornosť Ospinu a ten potom kryl aj strelu Oscara. Brazília hýrila aktivitou a kolumbijská obrana nestála na pevných nohách. Napriek tomu Brazília v prvom polčase druhý gól nepridala napriek ideálnej pozícii z priameho kopu v 43. min. Neymar obstrelil múr aj bránku.

II. polčas

Keď v druhom polčase Kolumbijčania vyrovnali hru a nadychovali sa k náporu, inkasovali druhý úder. Po Thiagovi Silvovi rozvlnil sieť aj druhý brazílsky stopér David Luiz, ktorý z priameho kopu z vyše 30 m strelou do ľavého horného rohu prekonal Ospinu – 2:0.

Desať minút sa tešila Brazília z rozhodnutého zápasu, keď po domácej obrany prenikajúceho Baccu nedovolene zastavil brankár Júlio César a James Rodríguez premenil nariadený pokutový kop – – 2:1. V podaní kolumbijského kanoniera to bol už šiesty gól na MS 2014. Hostia po góle zvýšili aktivitu, ale na vyrovnanie už nedosiahli.