Lionel Messi
Argentínsky futbalista Lionel Messi na trávniku po jednej zo svojich nepremenených šancí počas prípravného zápasu proti Brazílii, v ktorom 'kanárici' zásluhou dvoch gólov Diega Tardelliho zvíťazili 2:0. Foto: SITA/AP

PEKING 11. októbra (WEBNOVINY) – V sobotňajšom prestížnom futbalovom prípravnom stretnutí medzi dvoma juhoamerickými rivalmi Brazíliou a Argentínou sa z víťazstva 2:0 tešila krajina päťnásobných majstrov sveta. Oba góly Brazílčanov na štadióne v čínskom Pekingu zaznamenal útočník Atlética Mineiro Diego Tardelli.

Úradujúci vicemajstri sveta mohli ešte v prvom polčase vyrovnať na priebežných 1:1, ale Lionel Messi nepremenil v 41. min pokutový kop nariadený po faule na Ángela Di Maríu. Hviezda FC Barcelona neuspela z bieleho bodu na značke 11 m v troch z posledných štyroch pokusov. Celkovo to bola trinásta nepremenená penalta Messiho v kariére.

Messiho zámer vystihol brankár Jefferson. „Študoval som, ako Lionel kope penalty. Čakal som do poslednej sekundy, potom som sa hodil. Potom má autor penalty menšiu šancu. Vybral si svoju lepšiu stranu a ja som šťastný, že som ju chytil,“ uviedol pre Globo po súboji na štadióne Vtáčie hniezdo v Pekingu brankár Botafoga.

Brazílčania zaznamenali v 101. vzájomnom dueli proti odvekému sokovi z Argentíny jubilejné 40. víťazstvo, 37-krát sa z triumfu tešili ich súperi a 24 duelov sa skončilo nerozhodne. Po sobote majú tesne aktívnejšie skóre Brazílčania – 159:158. Tardelli dosiahol prvé dva reprezentačné góly. Hráč Atlética Mineiro najskôr potrestal chybu argentínskej obrany, keď sa zrazili v snahe odvrátiť hlavičkou loptu Zabaleta a Fernández. V druhom polčase sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou po rohovom kope Oscara.