Brazília to zvládla aj bez Neymara, Venezuela vypadla
Hráči Venezuely na turnaji Copa América končia. Brazília postupuje do štvrťfinále a spolu s ňou aj Kolumbia či Peru. Foto: SITA/AP

SANTIAGO 22. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Brazílie aj bez dištancovaného Neymara, ktorý duel sledoval z tribúny, zdolali v nedeľňajšom súboji C-skupiny juhoamerického šampionátu Copa América v Čile výber Venezuely 2:1 a postúpili z prvého miesta do štvrťfinále.

Brazílske góly dosiahli v úvodoch polčasov Thiago Silva a Roberto Firmino. Päťnásobných majstrov sveta čaká vo štvrťfinále Paraguaj. Skóre otvoril v 9. min Thiago Silva, obranca volejom premenil rohový kop Robinha. Firmino pridal druhý presný zásah šesť minút po prestávke.

Tréner je za tímový výkon

Striedajúci Fedor Miku v závere znížil na konečných 1:2 z pohľadu Venezuely, ktorá na Copa América končí. „Turnaj Copa América je náročný, výsledky všetkých zápasov sú tesné. Výraznejšie vyhralo iba Čile. Čaká nás vyraďovacia fáza, nie je priestor už na chyby. Vždy sme za tímový výkon, mužstvo nemôže stáť na jednom hráčovi,“ pripomenul tréner Brazílie Dunga dištanc pre Neymara.

Z C-skupiny postúpili do štvrťfinále aj Peru a Kolumbia, obe mužstvá si istotu zabezpečili bezgólovou remízou. Kým Peru sa kvalifikovalo priamo, Kolumbia ako druhý najlepší tím po Uruguaji v tabuľke mužstiev z 3. miest.

Kolumbia urobila pre víťazstvo maximum

„Nemôžem byť nespokojný s tímom, ktorý hral v posledných troch rokoch zakaždým dobre. Dnes sme urobili pre víťazstvo maximum, ale nestačilo to. Boli sme blízko, tlačili sme nášho súpera, ale niekedy sa stane, že sa vám nepodarí streliť vytúžený gól. Hráme dobre, ale dávame ich málo, takže to niekedy mení pohľad na celý prejav mužstva,“ cituje oficiálna stránka turnaja argentínskeho trénera Kolumbie Josého Pékermana, ktorý bude vo štvrťfinále čeliť svojim krajanom.

Vo štvťfinále sa stretnú Čile s Uruguajom, Bolívia s Peru, Argentína s Kolumbiou a Brazília s Paraguajom. Duel krajiny päťnásobných majstrov sveta s „Los Guaraníes“ bude reprízou štvrťfinále z ostatného turnaja Copa América 2011 v Argentíne. Paraguaj vtedy po bezgólovom zápase triumfoval v penaltovom rozstrele 2:0 a napokon dokráčal až k zisku strieborných medailí.