Kolumbia
Futbalista Kolumbie Radamel Falcao (uprostred) drží kolo krku hráča Venezuely Oswalda Vizcarronda. Foto: SITA/AP

TEMUCA/RANCAGUA 15. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Brazílie vstúpili do juhoamerického šampionátu Copa América výhrou 2:1 v C-skupine nad Peru.

Na Mestskom štadióne Germana Beckera v Temuce zachránil tri body pre favorita v nadstavenom čase druhého polčasu Douglas Costa. Peru išlo nečakane vo vedenia už v tretej minúte, keď chybu Davida Luiza potrestal Christian Cueva. O vyrovnanie sa už onedlho postaral Neymar, ktorý potom v nadstavenom čase našiel presnou prihrávkou Costu.

V C-skupine nečakane na úvod zaváhala Kolumbia, keď prehrala s Venezuelou najtesnejším rozdielom 0:1. Favorit v ofenzíve s hviezdnymi menami ako Falcao, Bacca či James Rodríguez vyhorel v koncovke. Jediným strelcom stretnutia sa stal Salomón Rondón, ktorý po hodine hry otvoril i uzavrel skóre duelu.