Video: Britská premiérka odsúdila “chorý a zvrátený teroristický útok” v Londýne

Theresa Mayová
Britská premiéra Theresa Mayová počas stredajšej večernej tlačovej konfrencii po útoku v Londýne. Londýn, 22. marec 2017. Foto: SITA/AP

LONDÝN 22. marca (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová odsúdila stredajší „chorý a zvrátený teroristický útok“ v Londýne a povedala, že parlament nebol jeho cieľom náhodou.

Oznámila tiež, že britská vláda nezvýši platný stupeň teroristickej hrozby, ponechá ho na druhej najvyššej úrovni, kedy je hrozba „vážna“. To znamená, že možnosť útoku je vysoká, povedala po zasadnutí vládneho výboru pre mimoriadne situácie, ktorému predsedala. Druhý najvyšší stupeň teroristickej hrozby platí v Británii už vyše dvoch rokov.

V neskorom nočnom vyjadrení pred sídlom vlády na Downing Street Mayová vyhlásila, že národ neustúpi pred terorom a tými, ktorí zaútočili na sídlo moci v Británii. Zdôraznila, že „vo štvrtok ráno parlament normálne zasadne“ a vyzvala krajinu, aby pokračovala vo štvrtok v normálnom živote a správala sa ako zvyčajne.

„My všetci budeme postupovať spoločne, nikdy neustúpime pred terorom a nikdy nedovolíme hlasom nenávisti a zla, aby nás rozdelili,“ uviedla.

Premiérka potvrdila, že pri útoku zomreli štyria ľudia (vrátane útočníka) a pochválila pracovníkov bezpečnostných služieb, ktorí bežali v ústrety nebezpečenstvu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Theresa Mayová