Peter Budaj
Brankár 'kráľov' Peter Budaj odchytal na ľade Washingtonu prvé dve tretiny a zneškodnil 11 z 15 striel súpera. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 5. februára (WebNoviny.sk) – Slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi ani celému tímu Los Angeles Kings nevyšiel nedeľňajší duel na ľade Washingtonu, kde domáci víťazstvom 5:0 potvrdili pozíciu najúspešnejšieho tímu NHL súčasnosti. „Králi“ inkasovali už v úvode štvrtej minúty z hokejky Larsa Ellera a Budajova séria bez puku v sieti sa skončila na hodnote 147:21 min.

V zápase pochytal iba 11 z 15 striel (úspešnosť 73,3 %) a po dvoch tretinách ho vystriedal Jeff Zatkoff, ktorého v poslednej časti hry prekonali raz. Hostia nepredĺžili šnúru piatich víťazstiev, novú môžu odštartovať v utorok na klzisku Tampy Bay. V nedeľu ani raz nepremohli Philippa Grubauera, nemeckého náhradníka tímovej jednotky Bradena Holtbyho, ktorý zneškodnil všetkých 38 striel vrátane jedného pokusu Mariána Gáboríka a dosiahol tretie čisté konto v ročníku.

„Vždy, keď v tomto ročníku nastúpil, chytal dobre. Je to úžasné. Luxus mať dvoch takýchto brankárov,“ pochvaľoval si útočník Marcus Johansson podľa webu nhl.com. V Montreale sa zo shutoutu tešili dokonca obaja gólmani. Piaty v ročníku zaznamenali štatistici u Cama Talbota, ktorý neinkasoval tak isto ako domáci Al Montoya ani raz, ale jeho Edmonton uspel 1:0 po samostatných nájazdoch.

Jediným úspešným strelcom v rozstrele bol Leon Draisaitl. Kapitán hostí Connor McDavid odohral svoj stý zápas v NHL. „Preletelo to rýchlo. Úprimne mám pocit, akoby ma draftovali len pred pár dňami,“ skonštatoval 20-ročný center so 108 bodmi na konte (34+74). Medzi aktívnymi hráčmi ich v sto dueloch nazbierali viac len Sidney Crosby (132), Alexander Ovečkin (128) a Jevgenij Malkin (114).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Washington Capitals – Los Angeles Kings 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 4. Eller (B. Connolly), 19. M. Johansson (Kuznecov, Orpik), 24. Connolly (T. Wilson, Alzner), 37. Oshie (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 57. J. Williams (M. Johansson)

Peter Budaj odchytal prvé dve tretiny a zneškodnil 11 z 15 striel súpera. Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 17:00 min, 1 strela, -1 bod

Montreal Canadiens – Edmonton Oilers 0:1 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Rozhod. sam. nájazd: Draisaitl

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:53 min, 2 strely

New York Rangers – Calgary Flames 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

Góly: 9. Nash, 42. Grabner, 49. Kreider, 52. J. Fast – 7. D. Hamilton, 45. Brouwer, 53. M. Backlund

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej SekeraConnor McDavidJevgenij MalkinMarián GáboríkPeter BudajSidney Crosby