Budaj
Peter Budaj nezabránil prehre svojho tímu Los Angeles Kings v stredajšom zápase NHL vo Vancouveri 1:2. Vancouver, 28. decembra 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 29. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Los Angeles Kings s Petrom Budajom v bránke a Mariánom Gáboríkom v útoku podľahli v stredajšom zápase NHL vo Vancouveri 1:2. Skóre duelu otvoril už v 3. min v presilovke švédsky útočník Canucks Loui Eriksson, v úvode druhej tretiny sa presadil jeho krajan Henrik Sedin.

Odpoveď hosťujúceho zakončovateľa Tannera Pearsona v 57. min prišla neskoro a iba pripravila Ryana Millera o čisté konto. Budaj odchytal 58:48 min a zneškodnil 18 pokusov Canucks, Gáborík za 16:05 min na ľade trikrát neúspešne vystrelil a do štatistík mu pribudla jedna mínuska. Skúsený krídelník nebodoval už v siedmom dueli po sebe, zatiaľ naposledy sa presadil 10. decembra proti Ottawe, ktorej strelil svoj jediný tohtosezónny gól.

Najlepší kanonier NHL Crosby opäť skóroval

Najlepší kanonier NHL Sidney Crosby opäť skóroval, náhradný brankár Marc-André Fleury predviedol v tretej tretine 19 úspešných zákrokov a úradujúci víťaz Stanleyho pohára Pittsburgh zdolal Carolinu v stredajšom zápase tesne 3:2. Penguins sú s 53 bodmi priebežne na čele súťaže. Fleury nahradil Matta Murrayho, ktorý zneškodnil 25 striel a v závere druhej tretiny sa zranil v dolnej časti tela.

Odkedy Tom Rowe 28. novembra nahradil Gerarda Gallanta vo funkcii trénera, Panthers sa výsledkovo nedarí. Zo 14 stretnutí vyhrali iba štyri a v druhej tretine stredajšieho duelu navyše pre nešpecifikované zranenie odstúpil z hry najproduktívnejší hráč tímu Aleksander Barkov.

Obrat ‚bleskov‘ a prvý hetrik Fabbriho

Robby Fabbri sa svojím prvým hetrikom v NHL rozhodujúcou mierou pričinil o víťazstvo St. Louis nad Philadelphiou 6:3. Dvadsaťročný kanadský útočník skóroval hneď trikrát po sedemzápasovej odmlke. Stačilo mu na to necelých 14 minút na ľade a 5 streleckých pokusov.

Tampa Bay zaostávala za Montrealom v 24. min 1:3, Tyler Johnson v predĺžení svojím druhým gólom v stretnutí napokon zavŕšil víťazný obrat na 4:3. „Potrebovali sme niečo získať. Bol to trochu rozháraný zápas, ale dva body sú doma,“ potešilo obrancu Briana Boyla. „Nijaké pozitíva. Toto je neakceptovateľné,“ zúril tréner Canadiens Michel Therrien.

Sumáre:
Florida – Toronto 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 41. Marchessault (Yandle, Trocheck), 43. Trocheck (Kindl, Marchessault) – 11. Matthews (C. Brown, Hyman), 38. W. Nylander (Matthews, Gardiner), rozhodujúci sam. nájazd Marner

Pittsburgh – Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 21. Crosby (J. Schultz, Sheary), 42. Kunitz (Kessel, Bonino), 56. Hagelin (Hörnqvist, Daley) – 9. E. Lindholm (Hanifin, R. Murphy), 33. Stempniak (Teräväinen, Aho)

Tampa Bay – Montreal 4:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 11. T. Johnson (Kučerov, Palát), 52. Hedman (Kučerov), 57. Palát (Hedman, Point), 62. T. Johnson (Garrison, Vasilevskij) – 4. A. Radulov (Byron), 14. Sh. Weber (Byron, Pacioretty), 24. Terry (Carr, McCarron)

St. Louis – Philadelphia 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)

Góly: 16. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 20. Fabbri (Parayko), 46. Perron (Parayko), 48. Upshall (Edmundson, Pietrangelo), 56. Fabbri (Berglund, Jaškin), 58. Fabbri (Jaškin, P. Stastny) – 4. Simmonds (Konecny, B. Schenn), 25. Cousins (Provorov, Konecny), 45. B. Schenn (Gostisbehere, Simmonds)

Vancouver – Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 3. L. Eriksson (Horvat, Hutton), 21. H. Sedin (Stecher) – 57. Pearson (J. Carter)

Peter Budaj odchytal 58:48 min a kryl 20 striel (úspešnosť 90 %), Marián Gáborík (obaja LA) 16:05 min, 3 strely, -1 bod