P. K. Subban
Obranca Montrealu Canadiens P. K. Subban sa blysol parádnym zákrokom. Foto: SITA/AP

MONTREAL 30. októbra (WebNoviny.sk) – Demolácia najlepšieho tímu súťaže Montrealu hokejistami Edmontonu mala v tretej tretine štvrtkového zápasu NHL (obrat z 0:3 na 4:3) len jednu chybičku krásy. Bol ňou parádny obranný zákrok hosťujúceho P. K. Subbana, ktorý začiatkom tretej tretiny za stavu 3:1 v prospech Montrealu zachránil svoj tím pred druhým gólom.

Keď Benoit Pouliot zasiahol odrazený puk vo vzduchu tak dobre, že ho nasmeroval za chrbát prekonaného Careyho Pricea, už dvíhal ruky tešiac sa z istého gólu. Lenže v poslednej chvíli sa na úrovni bránkovej čiary objavila Subbanova hokejka a dlhodobo jeden z najlepších obrancov celej súťaže puk smerujúci do bránky zo vzduchu sklepol na ľad a vyhodil do bezpečnej vzdialenosti od bránky.

„Pouliot sa neskôr dočkal prekonania Pricea v tomto stretnutí, čo je len dôkazom toho, že hokejoví bohovia sú milosrdní vtedy, keď naozaj chcú byť. Nič to nemení na šialenom zákroku Subbana, ktorý aj takto bojuje o Norrisovu trofej,“ napísal server ca.sports.yahoo.com.