Jeff Skinner, Joe Thornton
1
Útočník "žralokov" Joe Thornton v súboji s útočníkom Buffala Jeffom Skinnerom počas utorňajšieho zápasu NHL, v ktorom Sabres na domácom ľade zdolali San Jose 3:2 po predĺžení. Buffalo, 27. november 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 28. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ottawy zvíťazili na ľade Philadelphie vďaka trom gólom v tretej tretine 4:3 v utorkovom zápase NHL. Bol pri tom aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý dostal dosiaľ najväčší priestor na ľade zo všetkých zápasov, ktoré odohral v NHL.

Jaroš absolvoval 26 striedaní a celkovo takmer 19 a pol minúty. Raz vystrelil, dva pokusy súpera zablokoval a pripísal si aj plusový bod.

Černák s „pluskou“ a piatimi „hitmi“

V utorok sa dovedna predstavili štyria Slováci, ale ani jeden nebodoval. Víťazstvo so svojím tímom si okrem Jaroša pripísal aj útočník Arizony Richard Pánik. Coyotes zdolali Minnesotu Wild na jej ľade 4:3 po obrate z 1:3 troma gólmi v rozpätí necelých šiestich minút tretej tretiny.

Pánik odohral 13:06 min so štatistikami: 1 strela, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska. Dvadsaťsedemročný krídelník nebodoval už v siedmom zápase po sebe, no Arizona ukončila sériu štyroch prehier.

Erik Černák sa v drese Tampy Bay netešil z víťazstva, keďže jeden z najlepších tímov súťaže nečakane doma podľahol Anaheimu (1:3). Černák absolvoval 18:10 min a k 2 strelám a jednému plusovému bodu pridal aj 5 bodyčekov, druhý najvyšší počet spomedzi všetkých hráčov na ľade.

Buffalo vyrovnalo klubový rekord

Tampa Bay prenechala líderskú pozíciu vo Východnej konferencii Buffalu. Sabres doma zvíťazili nad San Jose Sharks 3:2 po predĺžení a predĺžili sériu víťazstiev už na desať.

Je to vyrovnanie najdlhšej takejto série v klubovej histórii z rokov 1984 a 2006. Víťazný gól dosiahol Jeff Skinner v predĺžení, bol to jeho 19. presný zásah v tejto sezóne a vyrovnal sa ním duu najlepších strelcov súťaže – Fínovi Patrikovi Lainemu a Čechovi Davidovi Pastrňákovi.

Zo slovenských hokejistov bol v utorok v akcii aj Tomáš Tatar. Útočník Montrealu nebodoval, ale bol pri domácej prehre svojho tímu s Carolinou 1:2.

Sumáre NHL

• utorok

Buffalo – San Jose 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 35. Ristolainen (T. Thompson, Okposo), 45. Beaulieu (Reinhart, C. Nelson), 62. Skinner – 52. Pavelski (Burns, Meier), 57. Pavelski (Couture, Labanc)

Philadelphia – Ottawa 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 5. Konecny (Giroux, Provorov), 24. Voráček (Provorov, Laughton), 26. Gudas (Laughton, Lindblom) – 6. Chabot (Mark Stone, B. Tkachuk), 52. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 54. B. Tkachuk (Chabot, White), 58. Duchene
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 19:25 min, 1 strela, 2 „hity“, 2 zablokované strely, 1 pluska

Montreal – Carolina 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 50. Danault (Lehkonen, S. Weber) – 8. Rask (Slavin, McGinn), 32. T. van Riemsdyk (De Haan, Di Giuseppe)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:59 min, 1 strela, 1 „hit“

Tampa Bay – Anaheim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Point (Kučerov, McDonagh) – 33. Manson (Henrique, N. Ritchie), 45. N. Ritchie (Aaberg, Kaše), 46. Rowney (M. Pettersson, Aaberg)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:10 min, 2 strely, 5 „hitov“, 1 zablokovaná strela, 1 pluska

Nashville – Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 12. Hartman (Irwin, Järnkrok), 30. Fiala (Forsberg, Josi) – 14. MacKinnon (Rantanen, Girard), 27. MacKinnon (Rantanen, Girard), 46. Jost (Compher, Söderberg)

Minnesota – Arizona 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 6. Coyle (Koivu, Spurgeon), 23. Parise (Dumba, Spurgeon), 32. Zucker (Spurgeon, Suter) – 5. Crouse (Archibald, Cousins), 44. Archibald (Crouse), 48. Grabner (Richardson, Fischer), 49. Archibald (Goligoski, Oesterle)
Richard Pánik (Arizona) odohral 13:06 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 8. Tanev (Chiarot, Lowry), 21. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 36. Scheifele (Wheeler, Ehlers) – 19. Crosby (Simon, Guentzel), 25. Sheahan (Grant, Oleksiak), 46. Grant (G. Wilson, Määttä), 55. Aston-Reese (Kessel, Letang)

Chicago – Vegas 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Góly: 21. Forsling (Saad, Toews), 32. Stome (P. Kane, DeBrincat), 56. Gustafsson (Strome) – 3. Carr (Nosek, Carpenter), 13. Tuch, 17. Eakin (Pacioretty, Tuch), 27. W. Karlsson (Theodore, Eakin), 34. Reaves (Engelland), 40. Theodore (Engelland, Nosek), 46. Theodore (Carpenter, Schmidt), 50. Eakin (Engelland, Pacioretty)

Edmonton – Dallas 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 63. Klefbom (Draisaitl)

Vancouver – Los Angeles 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 57. Markus Granlund (Biega, Edler) – 31. Iafallo (D. Brown, Kopitar), 61. D. Brown (Martinez, Kopitar)

Video: Halákov Boston prehral, Jaroš s „mínuskou“ a Pastrňák je späť na čele poradia kanonierov Tomáš Plekanec bude po odchode z NHL hrať v Komete Brno, nastúpiť by mal aj s Jágrom za Kladno

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí