NBA
Moment zo zápasu Denver Nugets a Utah Jazz. 29. november 2017 Foto: SITA/AP

NEW YORK 29. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Clevelandu vyrovnali svoju deväťzápasovú víťaznú sériu z roku 2015, v utorkovom zápase zámorskej NBA doma zdolali Miami 108:97. Cavaliers rozhodli už v prvom polčase, po ktorom viedli 75:49.

Prvé vylúčenie v kariére

Najlepší strelec domácich Kevin Love nazbieral 38 bodov, 32 z nich už v prvej polovici stretnutia. Hviezda domácich LeBron James prvýkrát v 15-ročnej kariére zažila vylúčenie. Tridsaťdvaročný krídelník sa v tretej štvrtine po kontakte so súperom neovládol a vynadal rozhodcovi. Ten ho následne vykázal z palubovky.

„Nahromadilo sa toho viac. Neodpískal som mu kontakt a on ma agresívne a vulgárne napadol,“ vysvetlil po zápase arbiter Kane Fitzgerald.

„Faulovali ma celý večer. Povedal som, čo som musel povedať. Myslel som si, že rozhodca nariadi trestné hody, ale on ma vylúčil. Podstatné je, že sme zvíťazili,“ povedal LeBron James, ktorý si utorok pripísal double-double: 21 bodov a 12 doskokov.

Bulls opäť neuspeli

Milwaukee si bez ťažkostí poradilo s domácim Sacramentom 112:87. Najlepším strelcom sa stal tradičný ťahúň hostí Giannis Antetokounmpo, ktorý zaťažil konto súpera 32 bodmi. Phoenix zvíťazil na palubovke Chicaga 104:99.

Najväčšiu zásluhu na triumfe Suns mali Devin Booker s 33 bodmi a TJ Warren s 25. Bulls neuspeli šiestykrát po sebe, celkovo sa v tomto ročníku tešili z triumfu iba trikrát a sú najhorším tímom v lige.