Mike Hoffman, Erik Černák
Erik Černák z Tampy Bay Lightning bráni útočníka "predátorov" Mikea Hoffmana počas prípravného zápasu pred novou sezónou NHL, v ktorom "blesky" na domácom ľade zdolali Floridu 6:2. Orlando, 27. september 2018. Foto: archívne, SITA/AP.

NEW YORK 28. septembra (WebNoviny.sk) – Štyria slovenskí hokejisti zasiahli do štvrtkových prípravných zápasov pred novou sezónou NHL. Ani jeden nebol produktívny, ale obrancovia Erik Černák a Christián Jaroš so svojimi tímami zvíťazili a pozbierali plusové body.

Tampa Bay zvíťazila nad Floridou 6:2 a Černák si pripísal tri strely a dva plusové body. Jarošova Ottawa zdolala Chicago 2:1 a 22-ročný Slovák dve strely zablokoval a zápas ukončil s jednou pluskou na konte.

Mužstvá útočníkov Marka Daňa a Richarda Pánika neboli úspešné. Daňo bol pri prehre Winnipegu s New Jersey 3:5 a mal 1 strelu, 2 „hity“ a 1 mínusku. Pánik odohral 18:33 min s údajmi 2 strely, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela, 2 mínusky pri prehre Arizony v Edmontone 2:3 po predĺžení. Rozhodol o nej Connor McDavid.

Švédsky obranca Erik Karlsson odohral prvý zápas po svojom prestupe z Ottawy do San Jose. Za vyše 25 minút na ľade si pripísal asistenciu na gól aj plusový bod, ale Sharks podľahli Calgary Flames 3:4.