Sergio Ramos
Španielsky futbalista Sergio Ramos oslavuje gól v sieti Švédska počas zápasu kvalifikácie o postup na ME 2020. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Futbalisti Španielska zdolali súperov zo Švédska 3:0 v pondelkovom súboji o 1. miesto v F-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020.

Prvé dva góly stretnutia hraného na madridskom Štadíóne Santiaga Bernábeua padli z pokutového kopu.

Dve penalty Španielov

Prvému gólu Sergia Ramosa v 64. min predchádzalo hranie rukou v podaní švédskeho stredopoliara Sebastiana Larssona. Stopér a zároveň kapitán Španielov rozvlnil sieť v reprezentačnom drese po dvadsiaty raz.

V deviatich zápasoch pod vedením Luisa Enriqueho od MS 2018 v Rusku strelil 7 gólov a neskóroval iba dvakrát – proti Anglicku a Malte.

Druhú penaltu premenil v 84. min Álvaro Morata a o tri minúty neskôr trafili domáci futbalisti konečne aj z hry. Utešenou strelou z hranice šestnástky sa prezentoval Mikel Oyarzabal a otvoril si gólový účet v najcennejšom drese. Španieli majú zo 4 zápasov plný počet 12 bodov a skóre 11:2. Švédi prehrali vôbec po prvý raz po dvoch víťazstvách a jednej remíze.

Poľsko na čele skupiny

O najvyššie víťazstvo pondelkového programu 11 zápasov kvalifikácie ME 2020 sa v G-skupine postarali Slovinci. Lotyšom nasúkali na ich trávniku päť gólov, z toho štyri už v prvom polčase. Domen Crnigoj bol ich dvojgólovým strelcom. Na čele G-skupiny sú Poliaci s plným počtom 12 bodov a bezchybným skóre 8:0. Poľskí futbalisti si vo Varšave poradili s Izraelčanmi 4:0. Jeden z ich gólov strelil z pokutového kopu aj kanonier Robert Lewandowski.

O prekvapenie sa v A-skupine postarali hráči Kosova, ktorí zvíťazili v Bulharsku 3:2. Ich víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času Elbasan Rashani. V druhom zápase tejto skupiny Česi doma nezaváhali a v Olomouci zdolali Čiernohorcov 3:0. Českí futbalisti sa dotiahli v tabuľke na lídrov zu Anglicka, majú však na konte o jeden zápas viac.