Radosť českých futbalistov po triumfe nad Talianmi v zápase európskeho šampionátu do 21 rokov. Tychy, 21. jún 2017. Foto: twitter.com/UEFAUnder21
  • aktualizované 21. júna o 22:45

TYCHY 21. júna (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Česka zvíťazili nad hráčmi Talianska 3:1 (1:0) v stredajšom stretnutí C-skupiny na majstrovstvách Európy 2017 futbalistov do 21 rokov v Poľsku.

Skóre duelu na trávniku v Tychy otvoril v polovici prvého dejstva kapitán Čechov Michal Trávník, ktorý využil pošmyknutie obrancu súpera. Po zmene strán dokázali Taliani vyrovnať, keď Berardi po pase za obranu na druhý pokus poslal v 70. min loptu hlavou do českej siete.

Odpoveď na druhej strane prišla o deväť minút, keď sa presadil Marek Havlík. Triumf ČR spečatil v 85. min delovkou z 30 m stopér Michael Lüftner. Zverenci trénera Lavičku sa v tabuľke dotiahli na Talianov a oživili svoje šance na postup do semifinále.

Lídrami „céčka“ sú Nemci, ktorí zvládli aj svoje druhé vystúpenie. Po bezgólovom prvom polčase zlomili v Krakove odpor Dánov a gólmi Davieho Selkeho, Marca-Olivera Kempfa a Nadiema Amiriho dosiahli jednoznačné víťazstvo 3:0.

ME vo futbale do 21 rokov

C-skupina

TYCHY
Česko – Taliansko 3:1 (1:0)
Góly: 24. M. Trávník, 79. M. Havlík, 85. Lüftner – 70. Berardi, rozhodoval: Bastien (Fra.)