Mads Larsen
Dánsky obranca Mads Larsen blokuje strelu českého útočníka Davida Pastrňáka počas zápasu na MS do 20 rokov. Toronto, 29. december 2014. Foto: SITA/AP

MONTREAL/TORONTO 30. decembra (WEBNOVINY – Reprezentácia Česka sa až v treťom stretnutí na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade dočkala zisku prvých bodov.

Zverenci Miroslava Přerosta v pondelkovom stretnutí v základnej B-skupine v Toronte zvíťazili nad Dánmi 4:3 po predĺžení, hoci v závere tretej tretiny zaostávali 2:3. O vyrovnanie sa v čase 56:58 postaral Dominik Kubalík, dva body pre výber ČR zabezpečil v druhej minúte predĺženia David Pastrňák. Obaja súperi tak zostali v hre o postup do vyraďovacej časti. Tam sa víťazstvom nad Ruskom 3:2 kvalifikovalo Švédsko, Rusi už tiež majú istotu postupu.

Obrazom: Slováci prehrali s Američanmi 0:3

Slováci vo svojom treťom vystúpení na turnaji prehrali s výberom USA 0:3. Zverenci trénera Ernesta Bokroša dlho vzdorovali favorizovanému súperovi, za pozornou defenzívnou stál opäť vynikajúci brankár Godla. dali dva góly na prelome druhej a tretej tretiny, výsledok spečatili v poslednej minúte duelu. Výber Kanady na šampionáte inkasoval prvý gól, ten iba zmiernil prehru Fínska 1:4. Domáci výber si spolu Američanmi zaistil postup do štvrťfinále.

Výsledky – MS hokejistov do 20 rokov – pondelok:

A-skupina (Bell Centre, Montreal):
USA – Slovensko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 38. Milano (Larkin), 43. Larkin, 60. Hayden (Carlo, Matthews)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,

.

Fínsko – Kanada 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 39. Lehkonen – 6. Reinhart (S. Theodore), 34. Reinhart (Duclair, M. Domi), 52. Duclair (M. Domi, Bowey), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

B-skupina (Air Canada Centre, Toronto):
Česko – Dánsko 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Zacha), 62. Pastrňák (Štencel) – 4. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

.

Švédsko – Rusko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 11. Forsling (A. Kempe, Holmström), 47. Forsling (W. Nylander, A. Kempe), 51. Holmström (Lindblom, W. Nylander) – 35. Leščenko (Pajgin, Barbašev), 44. Leščenko (Bučnevič, Rafikov)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.