MS v hokeji 2019: Česko - Švédsko
Zľava: Oliver Ekman-Larsson zo Švédska, Filip Chytil z Česka a brankár Henrik Lundqvist zo Švédska počas zápasu Česko - Švédsko základnej B-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 v Bratislave. Bratislava, 10. máj 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Česka triumfovali nad Švédskom 5:2 v piatkovom stretnutí B-skupiny na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu na majstrovstvách sveta 2019.

Česi síce otvorili skóre už v 2. min gólom Jakuba Vránu, ale Švédi dvoma zásahmi v druhej tretine strhli vedenie na svoju stranu. V 21. min vyrovnal Patric Hörnqvist a o tri minúty neskôr poslal „Tre Kronor“ do vedenia Oskar Lindblom.

Česi opäť vyrovnali stav ešte v prostrednom dejstve, skóroval Dominik Kubalík. Tretia tretina už bola v réžii Česka, postupne sa presadili Michael Frolík, Vrána a do prázdnej bránky Jan Kovář. Česko nastúpi v sobotu od 20.15 h proti Nórsku, Švédov najbližšie čakajú Taliani v nedeľu od 16.15 h.

Majstrovstvá sveta 2019

• B-skupina (Bratislava) – piatok

Česko – Švédsko 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 2. J. Vrána (D. Kubalík), 37. D. Kubalík (Jan Kovář), 41. Frolík (Simon, J. Voráček), 56. J. Vrána (Hronek), 60. Jan Kovář (J. Voráček) – 21. Hörnqvist (E. Pettersson, W. Nylander), 24. Lindblom (E. Gustafsson, Bratt)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Iverson (Kan.) – B. Hancock (USA), Sormunen (Fín.), 8723 divákov

Česko: Bartošák – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas, D. Musil – Frolík, Simon, J. Voráček – Jaškin, Chytil, Palát – J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík – T. Zohorna, Řepík
Švédsko: H. Lundqvist – A. Larsson, Ekman-Larsson, E. Gustafsson, Ekholm, M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist, E. Pettersson, W. Nylander – E. Lindholm, A. Kempe, Lindblom – Bratt, Lander, L. Eriksson – Rasmussen, Krüger, M. Kempe