Video: Český lyžiar bol po hrôzostrašnom páde v bezvedomí

Ondřej Bank
Tridsaťštyriročný zjazdár spadol na poslednom skoku tesne pred cieľom. Foto: SITA/AP

BEAVER CREEK 9. februára (WEBNOVINY) – Český lyžiar Ondřej Bank sa po ťažkom páde dlho nezdržal v nemocnici, noc strávil už v apartmáne českej výpravy. „Mám ľahký otras mozgu, nalomenú predpriehlavkovú kostičku. Cítim sa dobre, hlava ma nebolí,“ cituje web iSport.cz slová Banka pre spravodajcu Radiožurnálu.

Po páde v superkombinačnom zjazde bol Bank desať minút v bezvedomí, telo má dotlčené a tvár odretú. Tridsaťštyriročný zjazdár spadol na poslednom skoku tesne pred cieľom. Stratil stabilitu a vo veľkej rýchlosti aj vládu na svojím telom.

Video: Pád Ondřeja Banku

„Pamätám si až ten následok, že som vyletel do brány po hlave na jednej lyži. Chalani hovorili, že mi tam v hlbokom snehu nejako ušla lyža alebo sa mi tam zarezala a pred tou hranou ma to rozhodilo. Trochu som tam skúšal novú líniu, ale nerátal som s tým, že tam bude toľko hlbokého snehu,“ popisoval podľa iSport.cz pád Bank.

Český reprezentant mal šťastie v nešťastí a z ošklivého pádu vyviazol bez vážnych následkov. V nemocnici vo Vaile to uznali a dali mu na výber, či zostane na pozorovaní cez noc alebo pôjde domov.

„Sľúbili sme im, že na mňa niekto dohliadne. Dva dni si budem na seba dávať pozor a potom budem riešiť zvyšok. Teraz sa samozrejme necítim veľmi dobre. Som rád, že som to prežil tak, ako som to prežil,“ dodal podľa iSport.cz pre Radiožurnál Ondřej Bank.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom